Artykuł sponsorowany

Produkcja silników hydraulicznych SOK

Produkcja silników hydraulicznych SOK

Silniki hydrauliczne to systemy, które zamieniają energię potencjalną lub kinetyczną cieczy w energię mechaniczną. Mają one bardzo szerokie zastosowanie w motoryzacji, technologiach budowlanych i przemysłowych, a także energetycznych czy rolniczych. Bardzo pożądanymi i wydajnymi silnikami hydraulicznymi są te typu SOK. W Polsce ich produkcja jest mocno zmonopolizowana.

Technologia hydrauliki siłowej

Dzisiejsza technologia hydrauliki siłowej jest obecna niemalże we wszystkich branżach wykorzystujących różnego rodzaju urządzenia i pojazdy. Mowa o między innymi budownictwie, motoryzacji, hutnictwie, górnictwie, przemyśle stoczniowym, energetyce, branży hi-tech, czy też o innych sektorach gospodarczych związanych z szeroko pojętą produkcją zapośredniczoną wykorzystaniem nowoczesnych instalacji maszynowych. Najpopularniejszymi konstrukcjami zaliczanymi do technologii hydrauliki siłowej zalicza się między innymi pompy śrubowe i tłoczkowe, czy też silniki hydrauliczne typu SOK. Ważne dla całej branży są również różnego rodzaju zawory i bloki hydrauliczne.

Konkurencja monopolistyczna w produkcji silników SOK

Konkurencja monopolistyczna produkcji silników SOK oznacza, że na rynku działa niewiele firm posiadających odpowiednie warunki do wytwarzania tego rodzaju wyrobów. Istotny jest bowiem nowoczesny park maszynowy, opatentowana i licencjonowana dokumentacja techniczno-technologiczna, a także zespół wykwalifikowanych konstruktorów oraz inżynierów. Dzisiaj jednym z monopolistów jest firma Hydro-Precyzja, która uzyskała prawo do oznaczania swoich silników hydraulicznych SOK logiem i nazwą Hydroster. Marka ta od dawna zaliczana jest zaś do liderów krajowych, a nawet światowych w całej branży. Dzięki temu firma z Gdańska (Hydro-Precyzja) może produkować i oferować klientom silniki o różnych konstrukcjach wałowych i kolektorowych.

Najnowsza technologia silników SOK

Do najnowszej technologii silników SOK, którą możemy znaleźć tylko w nielicznych światowych katalogach producentów, zalicza się te typu SOK1 63, SOK1 100, SOK1 160, SOK1 250, SOK1 250, SOK1 400, SOK1 630, SOK1 1000 czy też SOK1 1600. Innowacyjne są również silniki hydrauliczne SOK typu górniczego. Jeśli chodzi zaś o technologię wykorzystywanych wałów i kolektorów, wyróżnia się dzisiaj między innymi: wały z jednostronną końcówką walcową; wały z jednostronną końcówką z uzębieniem ewolwentowym; wały z końcówką stożkową, a także kolektory synchroniczne, odłączające, dwubiegowe (np. dwubiegowy sterowany hydraulicznie), oraz jednobiegowe (np. jednobiegowy monoblokowy promieniowy).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz