Artykuł sponsorowany

Proces usuwania graffiti

Proces usuwania graffiti

Niektóre dzieła street artu naprawdę wyróżniają się swoimi wysokimi walorami artystycznymi. Można je najczęściej znaleźć jednak w przestrzeniach do tego przeznaczonych. Nielegalnie tworzone graffiti na budynkach prywatnych, komercyjnych, czy publicznych, nawet jeśli wyróżniają się swoimi walorami estetycznymi, będą uważane są działanie wandalizmu. Z nim zaś trzeba podejmować skuteczną walkę. Obecnie bez problemu, dzięki zastosowaniu odpowiednich środków, można szybko usunąć niechciane napisy oraz malunki.

Nakładanie powłok antygraffiti

Coraz częściej projektanci danych budynków, a także urzędy miast, zaopatrują się w środki zwane powłokami antygraffiti. Dzięki im właściwościom blokowania wchłaniania się farby w powierzchnie porowate i gładkie, a także dzięki łatwości wykonania, pozwalają one na skuteczną walkę z aktami niszczenia cudzego mienia. Założenie tego typu powłok, które mogą być czasowe, półtrwałe, bądź całkowicie trwałe, pozwala w późniejszym czasie przeprowadzić – w razie potrzeby – szybki i nieinwazyjny proces usunięcia graffiti. Warto przy tym wiedzieć, że jest to inwestycja bardzo opłacalna, zwłaszcza jeśli mowa o obiektach miejskich oraz komercyjnych. Taka forma zabezpieczenia pozwala bowiem uniknąć konieczność odnowy remontowej oszpeconego budynku. Wykorzystanie powłok antygraffiti może być zatem pierwszym ważnym procesem usuwania farb w sprayu, czy też klejów plakatowych z powierzchni elewacji. Ważne jest jednak wykorzystanie wysokiej jakości środków, posiadających Aprobatę Techniczną IBDiM. Takim wyróżnieniem charakteryzują się powłoki antygraffiti firmy PHSC Chemicals Sp. z o.o.

Środki do usuwania graffiti

Warto wiedzieć, że nawet, jeśli nie zastosowano na powierzchniach danego obiektu wysokiej jakości powłok zabezpieczających, istnieje niemalże stuprocentowa szansa na usunięcie graffiti. Stosuje się do tego specjalne środki chemiczne, które różnią się swoim składem i zastosowaniem. Należy zawsze wybierać preparaty, które idealnie będą współgrały z uwarunkowaniami technicznymi oczyszczanej konstrukcji – inne środki do usuwania graffiti zastosujemy przy ścianach wykonanych z kamienia ozdobnego, a inne przy elewacjach tynkowych. Istotne przy tym jest jednak to, iż w przypadku braku zastosowania powłok zabezpieczających hydrofobowych, czy też antyadhezyjnych, należy przeprowadzić proces usuwania graffiti, jak najszybciej. Zwiększy to szansę na to, że dana farba nie wchłonęła głęboko w strukturę powierzchni.

Sam proces usuwania graffiti jest zatem błyskawiczny – wystarczy wybrać odpowiedni środek np. z linii KTX produktów PHSC Chemicals, a następnie dokonać czyszczenia metodą natrysku ciśnieniowego!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz