Artykuł sponsorowany

Procedury opracowywania map do celów projektowych oferowanych przez firmę Andrab

Procedury opracowywania map do celów projektowych oferowanych przez firmę Andrab

Mapy do celów projektowych to jedne z ważniejszych dokumentów, które pozwalają na otworzenie procesu inwestycyjnego, a następnie rozpoczęcie budowy danego obiektu. Dzisiaj każdy inwestor zwraca uwagę na czas przygotowania tego typu opracowań geodezyjno-kartograficznych, dlatego współpracę podejmują oni z biurami geodezyjnymi, takimi jak Andrab, które są w stanie przejść przez całą procedurę tworzenia map w sposób błyskawiczny.

Istota terminowości wykonania map do celów projektowych

Mapy do celów projektowych to dokumenty, które wymagane są przy uzyskiwaniu pozwoleń na budowę. Cały proces ich tworzenia, a także administracyjnego zatwierdzania może potrwać kilka tygodni. To dlatego inwestorom zależy na podejmowaniu współpracy z terminowymi biurami geodezyjnymi, które wyróżniają się błyskawiczną obsługą, a także szerokim zakresem usług. Firmy, które od lat współpracują z urzędami miejskimi, a także z Centralnymi Ośrodkami Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej znacznie szybciej realizują swoje zlecenia. Między innymi dlatego tak szerokie grono stałych klientów posiada firma geodezyjna Andrab, która prowadzona jest w Murowanej Goślinie. Oprócz usług kartograficzno-geodezyjnych, oferuje ono także kompleksową wycenę nieruchomości do różnych celów, a także wszelkiego typu pomiary geodezyjne oraz wytyczenia budynków i sieci oraz inwentaryzacje. Firmie tej zlecić można także tyczenie i wznowienie granic oraz podział nieruchomości.

Procedura wykonania map projektowych 

Mapy do celów projektowych mają bardzo restrykcyjnie ustalone zasady ich wykonywania. Jedna z nich dotyczy skali. Mapy działek budowlanych nie mogą być mniejsze niż 1:500; mapy zespołów obiektów oraz budownictwa przemysłowego, nie mniejsze niż 1:1000, a mapy rozległych terenów, nie mniejsze niż 1:2000. Formalność opracowywania map do celów projektowych zakładają zaś:

  • zgłoszenie prac geodezyjnych,

  • pobranie odpowiednich materiałów z ODGIK,

  • dokonanie wywiadu terenowego i wszelkich pomiarów,

  • wykonanie pomiarów aktualizujących i aktualizacja ich w EGiB,

  • sporządzanie operatu do EGiB,

  • przekazanie operatu do ODGIK w celu kontroli (działania fakturowe),

  • przekazywanie do ODGIK naniesionych na mapach zasadniczych zmian,

  • odbiór egzemplarzy mapy do celów projektowych z odpowiednią klauzulą ODGIK.

Treść mapy do celów projektowych

Jeśli chodzi o treść mapy do celów projektowych, musi ona zawierać: usytuowanie zieleni wysokiej (ze wskazaniem pomników przyrody), usytuowanie wszystkich obiektów, które mogą wpłynąć na postępy inwestycji, opracowania geodezyjne takie, jak linie rozgraniczające tereny, linie zabudowy, osie ulic itp. Mapa powinna być również wektoryzowana i przekazana architektom w postaci papierowej, a także cyfrowej.

Aby mieć pewność, że wszystko zostanie sporządzone terminowo i prawidłowo, warto stworzenie mapy zlecić profesjonalistom, takim jak firma Andrab.

Opracowanie:
Murowana Goślina, Oleńki 6
tel. 603 652 016
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz