Artykuł sponsorowany

Prawo międzynarodowe dla studentów prawa i nie tylko

Prawo międzynarodowe dla studentów prawa i nie tylko

Edukacja kształcenia wyższego na kierunku prawniczym to bardzo wymagające studia. Każdy przyszły prawnik musi opanować wiele zagadnień dotyczących konstytucji, ustawodawstwa oraz wielu gałęzi prawa polskiego. Oprócz tego każdego studenta prawa czekają ciężkie egzaminy z prywatnego prawa międzynarodowego, między innymi cywilnego i rodzinnego. Jak się do nich przygotować?

Biblioteki czy księgarnie?

Niestety w przypadku materiałów do nauki, najlepiej udać się wprost do księgarni. Szansa, że najważniejsze publikacje naukowe z dziedziny prawa międzynarodowego będą dostępne w ogólnodostępnej przestrzeni, jest wysoce nieprawdopodobne. Wyjściem jest kupno własnych książek do nauki. Nie traktuj jednak tego, jako niepotrzebnego wydatku. Jest to, bowiem inwestycja w przyszłość, która zaprocentuje w późniejszym czasie bardzo owocnie – oczywiście, jeśli zaangażujesz się odpowiednio mocno. Twoja kariera może być świetlana. Być może będziesz chciał zostać prawnikiem pracującym w kancelarii adwokackiej, takiej jak Katarzyna Bagan-Kurluta Kancelaria Adwokacka (wyróżnia się ona dwudziestoletnią praktyką adwokacką),  zajmując się prawem prywatnym międzynarodowym.  W takim miejscach z pewnością mógłbyś poczuć zawodowe spełnienie, udzielając klientom trafnych porad prawniczych.

Jakie publikacje są warte uwagi?

Publikacje książkowe, które szczególnie wymagają zainteresowania, powinny dotyczyć szerokiego omówienia teoretycznego prawa międzynarodowego, jak również przykładów praktycznych (kazusów prawniczych). Dzięki temu łatwiej zapamiętasz nawet najbardziej zawiłe przepisy i obowiązujące normy. Warto sięgać po publikacje prawnicze napisane i wydane przez praktykujących prawników, którzy oprócz działalności w ramach wymiarów sprawiedliwości, udzielają się czynnie w proces edukacji studentów. Podręcznik prawniczy prof. UwB dr hab. Katarzyny Bagan-Kurluty pod tytułem „Prawo prywatne międzynarodowe”, to bardzo polecana pozycja – nie tylko dla studentów.

Daleka edukacyjna podróż – co po studiach? 

Jeśli jesteś jeszcze przed wyborem studiów i rozważasz prawo, powinieneś wiedzieć, że jest to zawód o szczególnym wymiarze odpowiedzialności. Prawdą jest to, że prawnicy zaliczani są do grupy zawodów z najwyższym zaufaniem społecznym, ale nie można zapominać o tym, że na to zaufanie trzeba sobie zapracować. Studenci, którzy niebawem rozpoczną swoją społeczną karierę, powinni zastanowić się nad wyborem aplikacji w kancelariach prawniczych, zajmujących się w szczególności prawem międzynarodowym. Coraz więcej Polek i Polaków wchodzi w związki małżeńskie z osobami nieposiadającymi naszego obywatelstwa. Wiele z naszych rodaków uzyskuje kolejne obywatelstwo, a wiele polskich dzieci rodzi się w zagranicznych szpitalach. Takie osoby – a jest ich bardzo wiele – potrzebują porad prawnych udzielanych przez najlepszych adwokatów, wyspecjalizowanych między innymi w znajomość prywatnego prawa międzynarodowego, prawa cywilnego międzynarodowego, czy prawa rodzinnego międzynarodowego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz