Artykuł sponsorowany

Potrzebna pomoc informatyka

Potrzebna pomoc informatyka

Prowadzenie firmy bez nowoczesnych technologii to w dzisiejszych czasach chyba niemożliwe. Na wyposażeniu nawet najmniejszej firmy jest przynajmniej komputer. Wiele firm, począwszy od jednoosobowej działalności, aż po duże zakłady produkcyjne korzysta z różnorodnych systemów. Nawet prosty planer w formie elektronicznej aplikacji jest wygodniejszy w użyciu, niż zeszytowy kalendarz, nie mówiąc już o zarządzaniu linią produkcyjną czy logistyką.

Dlaczego specjalista branży IT może przydać się w Twojej firmie?

Jeśli prowadzisz działalność jednoosobową, to możesz poradzić sobie bez pomocy dotyczącej struktury technologicznej, czy problemów IT. Ale jeśli będziesz chciał się wypromować, na przykład poprzez własną stronę internetową, tu już lepiej skorzystać z pomocy dobrego web developera. Chodzi przecież nie tylko o to, by twoja strona pojawiła się gdzieś w sieci, ale także, by trafiali na nią potencjalni klienci, a do tego potrzebne jest już pozycjonowanie stron www. Jeśli twoja firma zatrudnia kilku pracowników, przydałaby się konfiguracja sieci wewnętrznej, optymalny dobór sprzętu komputerowego i dobór niezawodnego oprogramowania nie tylko do zadań ogólnych, ale dedykowanego pod branżę twojego przedsiębiorstwa. Jeśli zlecisz te zadania jednemu ze swoich pracowników, nie będzie on miał czasu na to, by jednocześnie zajmować się podstawową działalnością firmy. Jeśli prowadzisz firmę średnią lub dużą możesz chcieć pokusić się o stworzenie własnego działu IT. Przecież najlepiej mieć zaufanych pracowników. Problem w tym, że usługi informatyczne, czyli sektor nowoczesnych technologii to branża rozwijająca się bardzo dynamicznie i już w chwili obecnej pod pojęciem informatyk kryją się bardzo różne i bardzo wąskie specjalności. Po to, by mieć ludzi od wszystkiego, należałoby zatrudnić bardzo wielu informatyków. A jak wiadomo każdy etat w firmie to dodatkowe koszty. Jakie jest w takim razie najlepsze wyjście z tej sytuacji?

Outsourcing usług IT

Outsourcing to modne ostatnio słowo, a oznacza korzystanie z zewnętrznych źródeł pomocy. Firmy korzystają z outsourcingu w przypadkach, kiedy dana działalność odbiega od podstawowej działalności firmy – choćby usługi biur rachunkowych. Korzystając z outsourcingu IT masz do dyspozycji specjalistów z różnych dziedzin, zatrudnionych w firmie M-WORKS, którzy na bieżąco śledzą nowinki techniczne, potrafią określić zapotrzebowanie i cel różnych działań i zbierają doświadczenie pracując na zlecenie różnych firm. Co możesz zyskać, współpracując z firmą informatyczną?

  • rozwiązywanie problemów IT;
  • pomoc w doborze i instalacji oprogramowania, w tym antywirusowego;
  • pomoc w zakupie urządzeń biurowych;
  • konfigurację wewnętrznej sieci IT z szybką transmisją danych;
  • archiwizację i kopie zapasowe firmowych danych;
  • obsługę strony www.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz