Materiał Partnera

Posadzki wykonywane na parkingach

Posadzki wykonywane na parkingach

Parkingi wielopoziomowe to obecnie standard w nowym budownictwie. Stosuje się je zarówno w galeriach handlowych, jak również w obiektach mieszkalnych. Takie rozwiązanie ma jedną niezaprzeczalną zaletę — mieści wiele pojazdów na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Aby korzystanie z parkingu było komfortowe dla użytkowników, trzeba zatroszczyć się o cały projekt architektoniczny oraz wyposażenie. Ważny jest zwłaszcza wybór posadzek.

Na ograniczonej przestrzeni trudno wyobrazić sobie rozległe, betonowe parkingi. Zwłaszcza w centrach miast są one zastępowane przez obiekty wielopoziomowe. Uwzględniane już na etapie projektowania osiedla, bloku, biurowca czy galerii handlowej, muszą spełniać określone wymogi. Narażone na intensywną eksploatację oraz duży nacisk, parkingi powinny mieć solidne posadzki. Dlatego najczęstszym wyborem inwestorów są podłogi żywiczne.

Charakterystyka posadzek żywicznych

Posadzki żywiczne oferowane przez firmę TQS Flooring znajdują zastosowanie w rozmaitych obiektach przemysłowych czy użyteczności publicznej. Sprawdzą się również w parkingach podziemnych wielostanowiskowych, ponieważ:

  • nie ulegają degradacji w wyniku kontaktu ze środkami chemicznymi czy dezynfekującymi,
  • są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV,
  • nie reagują na tarcia, nie ścierają się,
  • są łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż nie absorbują uporczywych zanieczyszczeń, trudnych do wywabienia np. z olejów czy smarów samochodowych.

Warto również wspomnieć o walorach estetycznych. Posadzki żywiczne, odpowiednio zaimpregnowane i pielęgnowane, zachowują na długi czas swój blask. Dzięki temu, że nie ściera się ich pierwsza warstwa, można mówić o długoletniej wytrzymałości i niezmiennych właściwościach technicznych tego typu nawierzchni.

Posadzki poliuretanowe i poliuretanowo-epoksydowe na parkingi

Rolą posadzek żywicznych jest ochrona spodniej warstwy (betonu) wraz ze zbrojeniami i instalacjami przed wilgocią, środkami chemicznymi oraz solą. Z tym zadaniem najlepiej poradzą sobie posadzki:

  • poliuretanowe,
  • poliuretanowo-epoksydowe.

Mogą być kładzione na różnej powierzchni, zarówno na parkingach kilkupoziomowych, jak również na mniejszym metrażu. Bez względu na to, czy będą to stanowiska dla aut osobowych, maszyn, czy pojazdów ciężarowych, posadzka żywiczna wytrzyma obciążenia. Dodatkowo zapewni bezpieczeństwo podczas wykonywania manewrów, gdyż wykazuje właściwości antypoślizgowe. Dla wszystkich użytkowników danego obiektu ważną informacją będzie, że tego typu nawierzchnia bardzo dobrze tłumi hałas.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz