Materiał Partnera

Poradnik przyszłej mamy. Dlaczego warto kupić domowy detektor tętna płodu?

Poradnik przyszłej mamy. Dlaczego warto kupić domowy detektor tętna płodu?

Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu każdej kobiety, która pragnie mieć dziecko. Jest to też czas bardzo stresujący i pełen niepokoju o dobrostan maluszka. Nawet comiesięczne wizyty u ginekologa, który słucha serduszka nienarodzonego dziecka, nie dają pełnego komfortu psychicznego, dlatego też producenci detektorów tętna płodu stworzyli produkty dedykowane do domowego użytku. Dlaczego warto zdecydować się na zakup jednego z nich?

Czym jest detektor tętna płodu?

Detektor tętna płodu jest niewielkim, elektronicznym urządzeniem, które umożliwia odsłuch bicia serca nienarodzonego dziecka i pomiar jego tętna. Sprzęt generuje fale ultradźwiękowe, które odbijają się od wnętrza brzucha ciężarnej ,a następnie wracają do głowicy. Sygnał elektryczny przetwarzany jest na sygnał dźwiękowy. Najnowsze i najbardziej zaawansowane detektory tętna płodu potrafią wychwycić bicie serduszka nawet w bardzo wczesnej ciąży. Urządzenie jest w pełni bezpieczne zarówno dla dziecka, jak i dla kobiety. W gabinetach ginekologicznych, na oddziale Patologii Ciąży oraz Sali Porodowej wykorzystuje się szpitalne aparaty KTG, których pomiary są jednakowe z domowymi urządzeniami. Można mieć więc pełne zaufanie co do wskazywanych przez nie pomiarów.

Jak się go stosuje?

Używanie detektora tętna płodu nie wymaga specjalistycznej wiedzy medycznej . Jest to bardzo prosta i intuicyjna czynność. Wystarczy przyłożyć głowicę urządzenia do brzucha, który wcześniej został nasmarowany specjalnym żelem lub zwykłą oliwką kosmetyczną. Aby zlokalizować tętno płodu, detektor należy delikatnie przesuwać po brzuchu aż do momentu, gdy usłyszymy upragniony dźwięk. Nie zawsze znajdziemy go w tym samym miejscu. Dziecko w łonie matki przybiera różne pozycje, ponadto jego lokalizacja w macicy zmienia sią wraz z wysokością ciąży. Czasami zdarza się tak, że bardzo ciężko znaleźć bicie serduszka. Wystarczy wtedy zjeść coś słodkiego lub delikatnie pomacać brzuszek.

Zalety posiadania detektora tętna płodu w domu

Jak informuje specjalista ze sklepu medycznego Kredos – zakup detektora tętna to nie tylko przyjemność z wsłuchiwania się w rytm bicia serca maluszka. Regularne używanie urządzenia może uchronić nasze dziecko przed wieloma zagrożeniami takimi jak niedotlenienie czy zamartwica. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie tętno płodu jest najistotniejszym wskaźnikiem dobrostanu nienarodzonego jeszcze dziecka. Brak tętna, jego znaczne spowolnienie lub przyspieszenie są sygnałem do podjęcia natychmiastowych działań ratunkowych. Kobiety, które nie posiadają w domu podobnego urządzenia nie są w stanie samodzielnie dokonać podobnych pomiarów.

Opracowanie:
Olsztyn, Popiełuszki 15
tel. 89 679 02 42
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz