Artykuł sponsorowany

Pomoc salonu optycznego Optyka w walce z problemami ze wzrokiem dziecka

Pomoc salonu optycznego Optyka w walce z problemami ze wzrokiem dziecka

Problemy ze wzrokiem mogą występować już nawet u najmniejszych dzieci. Przesiewowe badania wzroku u najmłodszych zwykle nie wystarczają do pełnej oceny widzenia i stanu zdrowia oczu. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na objawy i dolegliwości związane z osłabionym widzeniem, które zgłasza nam dziecko. Jednak należy pamiętać, że maluch nie zawsze poskarży się na „złe widzenie”. Istnieje cały szereg objawów – tych typowych jak i mniej oczywistych – które mogą podpowiedzieć, kiedy należy wybrać się z dzieckiem na badanie wzroku.

Kiedy wybrać się na badanie?

Do charakterystycznych objawów pogorszenia wzroku zaliczamy mrużenie oczu, zamykanie jednego oka, podchodzenie blisko do obserwowanych obiektów, słabą koordynację ruchową czy częste pocieranie oczu. Jak również nienaturalną pozycję głowy i ciała podczas patrzenia. Mniej typowe jest unikanie rysowania i pisania oraz zasypianie przy czytaniu i zmęczenie przy nauce. Choroba lokomocyjna czy słaba zdolność koncentracji i zapamiętywania również może świadczyć o zaburzeniach związanych z widzeniem. Niezdarność dziecka, przejawiająca się potykaniem, przewracaniem, często wynika z zaburzeń we współpracy między oczami lub bardzo słabej jakości widzenia.

Czy moje dziecko musi nosić okulary?

Na to pytanie odpowie lekarz okulista lub optometrysta podczas badania wzroku, na podstawie uzyskanych wyników. Dobre salony optyczne współpracują zwykle z obojgiem specjalistów, aby kompleksowo zadbać o potrzeby swoich  klientów. W Koszalinie warto polecić firmę Optyka, która zapewnia odwiedzającym szeroki wybór szkieł i oprawek od najlepszych producentów oraz szybką realizację zamówienia, co w przypadku dzieci ma ogromne znaczenie.

Kiedy udać się do okulisty, a kiedy do optometrysty?

Podejrzewając występowanie wady wzroku u swojej pociechy, warto najpierw dowiedzieć się, gdzie należy skierować swoje pierwsze kroki. Jak podkreślają specjaliści z Salonu optycznego Optyka w Koszalinie, w przypadku dzieci w wieku do 6 lat warto najpierw zgłosić się do okulisty dziecięcego, a następnie do optometrysty. Okulista przebada oczy pod kątem chorób narządu wzroku, natomiast optometrysta oceni funkcjonowanie wzroku i dobierze odpowiednią korekcję. U dzieci w wieku szkolnym można udać się od razu do dobrego salonu optycznego, w którym przeprowadzane są profesjonalne badania wzroku. Tak samo należy postępować w przypadku młodzieży i osób dorosłych.

Jak wyglądają okulary korekcyjne dla dzieci?

Okulary dla małych dzieci z wadą wzroku najczęściej mają oprawki ze specjalnego, elastycznego i trwałego materiału, który zapobiega zniszczeniu okularów, np. podczas upadku czy uderzenia. Wiele modeli ma też specjalne dodatkowe opaski uniemożliwiające zsunięcie się z nosa i zgubienie okularów. W przypadku starszych dzieci wygląd okularów dziecięcych jest już bardziej zbliżony do oprawek dla dorosłych. Wyróżnia je jednak odpowiedni (dopasowany do dziecka) kształt i rozmiar oraz odległość między szkłami. W profesjonalnym salonie optycznym można znaleźć duży wybór modeli oprawek do okularów dziecięcych, szkieł oraz różnych akcesoriów.

Opracowanie:
Koszalin, Łużycka 30
tel. 500 193 553
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz