Artykuł sponsorowany

Pomoc drogowa od kuchni z firmą Tomasza Kryńskiego

Pomoc drogowa od kuchni z firmą Tomasza Kryńskiego

Firmy świadczące usługi związane z pomocą drogową są wybawieniem dla kierowców, których auto, z różnych przyczyn, nagle nie może poruszać się po drodze. W momencie, w którym do zestresowanego zaistniałą sytuacją właściciela auta podjeżdża laweta, nikt nie zastanawia się nad tym, jak wygląda pomoc drogowa od kuchni. Czy każdy może otworzyć taką firmę i jakie powinno być jej wyposażenie?

Kto może świadczyć usługę pomocy drogowej?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: usługę pomocy drogowej może świadczyć każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii B i chce poruszać się pojazdem, którego masa całkowita nie będzie przekraczać 3,5 tony. Jest to oczywiście możliwe – wystarczy zdecydować się na zakup pojazdu z integralną platformą. Jeśli jednak osoba zakładająca firmę chce wyposażyć się w lawetę, która swoją masą będzie przekraczać 3,5 tony, konieczne będzie również zrobienie prawa jazdy kategorii C.

Jak podkreśla pracownik firmy Usługi Transportowo-Holownicze Tomasz Kryński, odpowiednie zezwolenie na kierowanie pojazdem to nie wszystko. Aby odnieść w tej branży sukces, pomoc drogowa z Siedlec zdecydowała się nie tylko na całodobową pracę, dzięki której klienci mogą korzystać z jej usług w nocy oraz podczas przerw świątecznych, ale również na wykonywanie drobnych napraw na drodze, wyciąganie z rowów, dowóz paliwa oraz propozycję auta zastępczego.

Jakie warunki musi spełniać pojazd pomocy drogowej?

Jak nietrudno zauważyć, pomoc drogowa nie istnieje bez lawety – to pojazd, dzięki któremu można bezpiecznie przewieźć auto odmawiające posłuszeństwa lub takie, które, z racji wypadku, daleko już nie zajedzie. Warto jednak wiedzieć, że przepisy prawa dokładnie regulują nie tylko jego wygląd, ale również wyposażenie. Zaczynając od „walorów estetycznych”, należy zaznaczyć, że kabina samochodu należącego do pomocy drogowej powinna być koloru żółtego lub białego z żółtym paskiem. Musi zostać odpowiednio oznaczona również przy użyciu migającej, widocznej z odległości minimum 150 metrów sygnalizacji świetlnej, także w kolorze żółtym.

Jeśli zaś chodzi o warunki techniczne, to lawet musi być wyposażona w hol giętki do holowania motocykli oraz jego sztywną wersję, przeznaczoną do ciągnięcia osobówek. Wracając jednak do kwestii odpowiedniego oznaczenia pojazdu na drodze, trzeba pokreślić, że każda laweta musi posiadać światła, które będzie można umieścić na aucie w przypadku, kiedy elementy wystające poza jego obrys, będą przysłaniać wbudowaną sygnalizację. Co oczywiste, każdy samochód pomocy drogowej musi mieć ważny przegląd techniczny pojazdu.

Nie da się ukryć, że pomoc drogowa to biznes, który zawsze będzie potrzebny. Nie ma na świecie takiego samochodu, który nigdy się nie zepsuje, podobnie jak nie ma takich kierowców, którzy nie popełniają błędów – oby jednak ich wykroczenia ograniczały się do konieczności zamówienia lawety, nie zaś wizyty w szpitalu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz