Materiał Partnera

Polscy producenci prefabrykatów betonowych

Polscy producenci prefabrykatów betonowych

Wśród wielu dystrybutorów prefabrykatów betowych, którzy reprezentują interesy zagranicznych producentów, wyróżniają się firmy polskie, które dzięki nowoczesnym ośrodkom przemysłowym, same tworzą różnego typu wyroby, również nimi handlując. To one obecnie narzucają rynkowe standardy, podwyższając jakość produktów, przy jednoczesnej obniżce cen. Wpływa to zaś znacznie na wzrost zastosowania technologii prefabrykacyjnej przy inwestycjach zarówno prywatnych, biznesowych, jak i tych publicznych.

Zalety technologii prefabrykacyjnej

Zalet technologii prefabrykacyjnej, w porównaniu z technikami tworzenia odpowiednich materiałów budowalnych na placach budowy, jest bardzo dużo. Przede wszystkim wyroby betonowe, tworzone w warunkach produkcyjnych, zapewniają wysoką jakość, przy niższej cenie, a także przy możliwości optymalizacji czasu działań budowlanych. Można je bowiem w pewnym zakresie uznać, za procesy montażowe, niewymagające przeprowadzania wielu złożonych procedur przygotowawczych. To między innymi dlatego dzisiaj prefabrykaty betonowe, są wykorzystywane powszechnie w drogownictwie, budownictwie (liniowym, gospodarczym, energetycznym, mieszkalnym, gospodarczym, publicznym), czy też w ogrodnictwie.  Szczególną uwagę warto również zwrócić na ułatwione działania przesyłu materiałów. W standardowych technikach wznoszenia różnego typu obiektów potrzeba zaangażowania wielu dostawców, w przypadku prefabrykatów ogranicza się ich liczbę, a proces transportowy jest uproszczony, szybszy i po raz kolejny tańszy

Dlaczego warto wykorzystywać prefabrykaty wprost od producentów?

Tak jak wspomniano rynek prefabrykacyjny w Polsce, w dziedzinie budownictwa betonowego, jest bardzo zróżnicowany. Warto jednak zauważyć to, że najlepszą jakość, przy niskich cenach, oferują dzisiaj krajowi producenci prefabrykatów, których nie jest na rynku aż tak wielu. Gwarantują oni między innymi mury oporowe, płyty drogowe, płyty Yombo, stropy Teriva, stropy Filigran, bloczki fundamentowe, nadproża działowe, pustaki Alfa, słupki geodezyjne, krawężniki betonowe, czy innego typu wyroby, dzięki którym rozwija się między innymi polska infrastruktura drogowa oraz urbanistyczna. Istotne jest przy tym to, aby wspierać rodzimy rynek, który dzisiaj rywalizuje z tymi zagranicznymi. Polskie firmy doceniane są bowiem przez europejskich inwestorów, którzy dostrzegają opłacalność zamawiania wyrobów betonowych z naszego kraju.

Dzisiaj w branży większym zainteresowaniem wyróżniają się bowiem przedsiębiorstwa produkcyjne, niż te dystrybucyjne. Wysoką pozycję na rynku wypracowała sobie m.in. firma prefabrykacyjna KONSTEL, która posiada własną nowoczesną betoniarnię i hale z parkami maszynowymi.

Z pełną specyfikacją tego podmiotu oraz z jego ofertą warto zapoznać się na dedykowanej stronie www.

Opracowanie:
Police, Dworcowa 6
tel. 608 224 606
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz