Materiał Partnera

Podnośniki masztowe – cechy charakterystyczne i zakres zastosowania

Podnośniki masztowe – cechy charakterystyczne i zakres zastosowania
Optymalne wykorzystanie przestrzeni jest jednym z najważniejszych czynników, decydujących o tym, czy konkretny magazyn będzie można uznać za dobrze zorganizowany, czy też nie. Coraz więcej firm stawia na piętrowanie swoich produktów na specjalistycznie zaprojektowanych regałach. Pojawia się zatem potrzeba bezpiecznego załadunku oraz rozładunku materiałów. W tym zakresie zdecydowanie najlepiej sprawdzają się podnośniki masztowe. Co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne podnośniki masztowe – co je wyróżnia?

Współcześnie produkowane podnośniki masztowe to przede wszystkim wyraźna odpowiedź inżynierów na ogromne zapotrzebowanie, dotyczące zastosowania specjalistycznych urządzeń w miejscach, w których ma się do czynienia z ograniczoną przestrzenią. Podnośniki tego typu charakteryzują się małymi gabarytami oraz niskim ciężarem. Pierwsza cecha ułatwia bezpieczne poruszanie się w przestrzeniach zamkniętych oraz umożliwia ogromną zwrotność, która szczególnie często przydaje się podczas lawirowania pomiędzy regałami. Niska waga oznacza zaś, że nie trzeba przejmować się ewentualnym zniszczeniem posadzek przemysłowych.

Aby spełnić wymagania wszystkich klientów, najlepsi dystrybutorzy urządzeń i maszyn podnośnikowych, do których zdecydowanie zalicza się firma Mateco Podesty Ruchome, oferują również gamę podnośników, wyposażonych w tzw. koła niebrudzące. Warto także wspomnieć o tym, iż podnośniki masztowe stanowią rozwiązanie bardzo uniwersalne. Dzięki możliwości wysuwania ramienia w bok, z pewnością doskonale sprawdzą się zarówno na magazynach, jak i halach montażowych. Co jeszcze warto wiedzieć?

Podnośniki masztowe – zakres zastosowania

Aby cieszyć się długą i przede wszystkim bezawaryjną pracą podnośników masztowych trzeba pamiętać o tym, aby używać ich zgodnie z zaleceniami producenta. Choć jak najbardziej można uznać je za maszyny wielozadaniowe, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów? O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o tym, iż maksymalny udźwig tego typu podnośników oscyluje w granicach od 159 do 227 kg i są to wartości, których zdecydowanie nie należy przekraczać.

Jako że podnośników masztowych używa się w pomieszczeniach zamkniętych, wyposażone są w wydajne i ciche silniki elektryczne, których działanie nie ma żadnego wpływu na zdrowie pracowników, znajdujących się w pobliżu. Z praktycznego punktu widzenia, bardzo ważną cechą wszystkich podnośników jest ergonomicznie przygotowany pulpit sterowania, który umożliwia intuicyjną obsługę przez operatora. Podnośniki masztowe to gwarancja stabilności pomimo niewielkich gabarytów.

Opracowanie:
Tychy, Murarska 27
tel. 32 323 20 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz