Materiał Partnera

Jakie są zastosowania podnośników koszowych? Jaki podnośnik wybrać?

Jakie są zastosowania podnośników koszowych? Jaki podnośnik wybrać?

Podnośniki koszowe są nowoczesną alternatywą dla rusztowań – ale stosuje się je nie tylko na budowie. Te praktyczne urządzenia sprawdzają się też w wielu różnych branżach. Wyróżniają się przede wszystkim funkcjonalnością i bezpieczeństwem pracy. Na co zwrócić uwagę, wybierając podnośnik koszowy, z którego będziemy korzystać? Jakie są zastosowania tego rodzaju urządzeń? Odpowiadamy w naszym artykule.

Do wielu zastosowań

Podnośniki koszowe, to pojazdy wyposażone w specjalne ramie, na którym umieszczona jest platforma lub specjalny kosz, umożliwiający podnoszenie ludzi. Ze względu na swoją budowę podnośniki pozwalają dotrzeć w trudno dostępne miejsca na wysokościach i bezpiecznie realizować tam pracę. Są znacznie bezpieczniejsze od rusztowania, ale to nie jest ich jedyna zaleta. Pozawalają też działać znacznie szybciej – już chwilę po pojawieniu się podnośnika, na przykład na placu budowy, możemy się znaleźć na wysokości potrzebnej do realizowania różnych prac. Podnośniki koszowe są zatem wykorzystywane w budownictwie, jako bezpieczniejsza i bardziej praktyczna alternatywa dla rusztowań, sprawdzająca się przede wszystkim podczas prac wykończeniowych. Ale stosują je też przedstawiciele innych branż – na przykład strażacy czy pogotowie energetyczne – dzięki podnośnikom można szybko dotrzeć w miejsce wybuchu pożaru, lub awarii sieci elektrycznej. Strażacy doceniają też to, że dzięki podnośnikom można bezpiecznie ewakuować z płonącego budynku znajdujących się tam ludzi. Z urządzeń tego typu korzystają też osoby montujące różnego rodzaju reklamy czy dekoracje na wysokościach. Są one niezastąpione również w ogrodnictwie, podczas przycinania wysokich drzew. Najczęściej podnośniki po prostu wypożycza się na godziny – możemy to zrobić, korzystając z oferty firmy Opommab. Usługi i wynajem maszyn budowlanych.

Jaki podnośnik koszowy wybrać?

Tak jak inne maszyny budowlane, podnośniki koszowe występują w kilku różnych wariantach. Każdy z nich sprawdzi się podczas wykonywania innych prac. Na rynku dostępne są między innymi podnośniki teleskopowe, idealnie sprawdzające się na trudnym terenie, na którym występuje wiele nierówności. Do stosowania wewnątrz budynków używa się podnośników nożycowych. Mamy też oczywiście podnośniki specjalistyczne – stosowane na przykład przez straż pożarną. Poza tym istnieją podnośniki samojezdne, oraz takie, które można umieszczać na różnych, przystosowanych do tego celu pojazdach. Wybierając podnośnik, koniecznie sprawdźmy poziom jego udźwigu, oraz wysokość, na jaką może on nas podnieść.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz