Artykuł sponsorowany

Podnośniki koszowe – co warto wiedzieć?

Podnośniki koszowe – co warto wiedzieć?

Podnośniki koszowe to urządzenia, które zalicza się do kategorii ruchomych podestów przejezdnych. Dzięki nim możliwe jest przemieszczanie się pracowników na swoje stanowiska robocze. Ponadto pozwalają na realizację prac na wysokościach. Obowiązki służbowe wykonywane są z obszaru roboczego kosza. Element ten zainstalowany jest na końcach ramienia hydraulicznego. Podczas wyboru konkretnego podnośnika koszowego, należy wziąć pod uwagę, że konstrukcja urządzenia może mieć charakter przegubowy, teleskopowy lub nożycowy.

Gdzie wykorzystuje się podnośniki koszowe?

Podnośniki koszowe bardzo dobrze spełniają swoje funkcje między innymi podczas prac remontowych czy budowlanych, a także instalacyjnych. Dzięki nim można realizować działania polegające między innymi na malowaniu elewacji budynku, ale nie tylko. Pozwalają także na zakładanie instalacji zewnętrznych, czyszczenie okien czy umieszczanie izolacji. Jak więc widać, zakres ich działania jest naprawdę szeroki. Ponadto konstrukcja podnośników koszowych sprawia, że urządzenia te radzą sobie nawet na nierównym terenie, a także niestabilnym gruncie.

Ważną informacją jest fakt, iż tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Co ciekawe, niestandardowym zastosowaniem prezentowanego sprzętu jest użycie podnośnika do prac artystycznych realizowanych na ścianach budynków.

Jakie są podstawowe rodzaje podnośników koszowych?

Podnośniki koszowe dzieli się ze względu na sposób przemieszczania. Mogą mieć charakter urządzeń samojezdnych lub montowanych na innych pojazdach. Pierwsze dopuszczone są do jazdy na gładkich powierzchniach. Natomiast w trudnych warunkach wykorzystuje się podnośniki mające opony terenowe z napędem 4 × 4. W ofercie rynkowej znaleźć można także podnośniki na gąsienicach – zauważa specjalista reprezentujący firmę Dźwig Nowy Sącz, która realizuje usługi z zakresu wypożyczenia i wynajmu urządzeń dźwigowych.

Ze względu na rodzaj budowy wyróżnia się podnośniki koszowe przegubowe, teleskopowe i nożycowe. Pierwsze mają duży zasięg roboczy, co sprawia, że doskonale sprawdzają się podczas pracy w trudno dostępnych lokalizacjach. Z kolei podnośniki koszowe teleskopowe zbudowane są z jednego bądź kilku członów, które wsuwają się jeden w drugi. W przypadku podnośników nożycowych zaś mechanizm wykorzystuje krzyżujące się ramiona, które unoszą platformę roboczą, zachowując jednocześnie pełną stabilność konstrukcji. Co więcej, takie podnośniki nie wymagają dużo miejsca, dlatego często używane są we wnętrzach obiektów. 

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz