Artykuł sponsorowany

Płytki z betonu architektonicznego. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Płytki z betonu architektonicznego. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Nie da się ukryć, że beton architektoniczny zyskuje coraz większe uznanie wśród inwestorów. Powstałe z niego płytki stanowią materiał wykończeniowy o dużym potencjale, pozwalając na oryginalne aranżowanie dostępnej przestrzeni. Lekkie i łatwe w montażu znajdują zastosowanie zarówno we wnętrzu budynku, jak i na elewacji zewnętrznej, a dzięki dużemu zróżnicowaniu kolorów oraz faktur doskonale współpracują z innymi elementami wystroju.

Właściwości betonu architektonicznego

Beton architektoniczny ceni się przede wszystkim za wysoką wytrzymałość. Odporność na ścieranie czy warunki termiczne to zasługa obecności w składzie włókna szklanego. Mimo dużej gęstości materiału, powstałe z niego produkty, w tym płytki, odznaczają się stosunkowo niewielkim ciężarem, co tylko rozszerza zakres ich zastosowania. Niewątpliwą zaletę betonu architektonicznego stanowi również łatwość jego formowania. Można nadać mu wiele kolorów i faktur, dzięki czemu bez trudu da się go dopasować do istniejących już elementów aranżacyjnych. Za walorami dekoracyjnymi idzie też przystępność cenowa, która sprawia, że pokrywając nim wnętrza bądź zewnętrzną elewację,  zbyt mocno nie nadszarpniemy swego budżetu. Co więcej, produkty z betonu architektonicznego doskonale wpasowują się w ekologiczne trendy. W procesie ich wytwarzania stosowane są bowiem ograniczone ilości cementu, a to przekłada się na mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jednym z producentów wyrobów na bazie betonu architektonicznego jest firma Elkamino Dom z Milanówka. W ofercie przedsiębiorstwa odnajdziemy również wiele innych naturalnych materiałów, chociażby kamiennych czy imitujących starą cegłę.Naprawdę warto zapoznać się bliżej z profilem działalności tej cenionej firmy.

Zastosowanie płyt z betonu architektonicznego

Chociaż dla wielu osób beton kojarzy się z surowym materiałem, to w przemyślanym otoczeniu może stanowić element ponadczasowej stylizacji. Neutralne i uniwersalne płytki betonowe sprawdzają się jako ozdoba elewacji, lecz coraz częściej goszczą również we wnętrzach. Szczególnie korzystnie wyglądają w salonie przy właściwie dobranym oświetleniu, które ociepla materiał. Projektanci i dekoratorzy zalecają pokrycie płytkami tylko jednej ściany lub jej części, dzięki czemu unikniemy efektu przytłoczenia. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na większy udział betonu w pomieszczeniu, warto pamiętać o oszczędnych w formie meblach oraz spójnych z nimi dodatkami. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać płytki betonowe do obudowania kominka. Przy niestandardowej realizacji geometrycznej będzie on wówczas świetnie kontrastował z nowoczesnymi dodatkami.

Nie ulega wątpliwości, że płytki z betonu architektonicznego ze względu na swe właściwości, można wykorzystać także w łazience czy kuchni. Nie ulegają one kruszeniu, ani nie chłoną wody, stanowiąc dobrą alternatywę dla materiałów ceramicznych. Surowe płyty tworzą dobry duet zarówno ze szkłem, jak i drewnem, a także metalem, co pozwala uwydatnić ich pozytywne cechy. Wszystko to w połączeniu z dużym wyborem kolorów, faktur i wzorów sprawia, iż beton architektoniczny traktuje się na równi ze szlachetnymi tworzywami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz