Materiał Partnera

Planujesz odświeżyć swoje mieszkanie? Sprawdź, jakie artykuły malarskie są niezbędne

Planujesz odświeżyć swoje mieszkanie? Sprawdź, jakie artykuły malarskie są niezbędne
Jedną z części składowych remontu mieszkania jest malowanie ścian. Zadanie jest dość proste, dlatego większość użytkowników mieszkań decyduje się na samodzielną pracę w tym zakresie. Ważnym aspektem jest jednak odpowiednie przygotowanie się do tego zadania. W artykule podpowiadamy, w co trzeba się zaopatrzyć, aby malowanie przebiegło sprawnie - bez zniszczenia elementów wyposażenia i z zachowaniem należytego porządku.

Malowanie ścian - proste zadanie dla każdego

Mimo tego, że zadanie jest bardzo proste, to często zapominamy o odpowiednim przygotowaniu się do remontu. Wielu z nas się wydaje, że wystarczą pędzel i farby. Nie bardziej mylnego! Do malowania warto podejść w sposób profesjonalny, biorąc pod uwagę wszelkie pęknięcia czy ubytki. Aby malowanie ścian zakończyło się sukcesem i nie generowało strat, na przykład w postaci zabrudzeń, należy kupić odpowiednie akcesoria malarskie. Bez czego malowanie się nie odbędzie?

Podstawowe narzędzia malarza

Malowanie ścian opiera się przede wszystkim na takich atrybutach jak farba i wałek, który pozwoli na precyzyjne nałożenie farby, zarówno na ścianie, jak i suficie. Wiele osób decyduje się na malowanie ścian pędzlem – warto kupić pędzel płaski, szeroki, mały oraz tak zwany pędzel kaloryferowy, charakteryzujący się długą rączką. Dzięki takiemu zestawowi sprawnie pokryjemy całe ściany, uwzględniając narożniki, okolice okien i wszelkie trudnodostępne miejsca.

Wybór wałka również nie jest oczywisty. Na rynku można znaleźć różne rodzaje – mniejsze i większe, ale również kaloryferowe. Najczęściej bywa tak, że bez małego pędzelka się nie obędzie, bo on najlepiej sprawdza się w narożnikach. Podczas malowania przydadzą się również kuwety oraz wiadra malarskie. Przykładem firmy, która dysponuje tego typu akcesoriami malarskimi, jak i innymi, niezbędnymi do przeprowadzenia remontu materiałami budowlanymi, jest Przedsiębiorstwo wielobranżowe Adachip.

Taśmy i folie malarskie

Obok wymienionych atrybutów malarza, ważne miejsce zajmuje taśma malarska. Jej rolą jest zabezpieczenie elementów przed zabrudzeniem farbą. Sprawdza się do ochrony listew przypodłogowych, ram okiennych, włączników i klamek. Kolejnym zastosowaniem taśmy malarskiej jest mocowanie folii malarskich. Specjalistyczna taśma sprawdzi się również do wyznaczenia równych linii, jeśli chcemy pomalować ścianę na różne kolory. Wśród akcesoriów malarskich nie sposób zapomnieć o folii, która przeznaczona jest do skutecznego zabezpieczenia przed zabrudzeniem podłogi, mebli czy sprzętów. Folie malarskie można dostać w różnych wielkościach i grubościach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz