Materiał Partnera

Pielęgnacja i wycinka drzew metodami alpinistycznymi

Pielęgnacja i wycinka drzew metodami alpinistycznymi

Odpowiednia pielęgnacja drzew jest ważna dla ich estetycznego wyglądu, a także zdrowia. Istotna jest również ich pełna wycinka lub częściowa – mowa tutaj o usuwaniu gałęzi. Warto przy tym wiedzieć, że tego typy działania związane są z koniecznością posiadania odpowiednich uprawnień. Dzisiaj najlepsze firmy zajmujące się tego typu usługami na terenie całego kraju, opierają swoją działalność na kompetencjach alpinistycznych.

Przywracanie życia starych drzew

Wielokrotnie drzewa wycinane są dlatego, że ich wizualny wygląd nie spełnia standardów danego otoczenia. W takich przypadkach najgorszym z możliwych działań jest ogławianie rośliny, która traci swój pierwotny wygląd. Dzisiaj nowoczesne firmy zajmujące się pielęgnacją drzew, swoją pracę opierają o tak zwane cięcia sanitarne i bezpieczeństwa – pierwsze z nich dotyczą usuwania gałęzi spróchniałych, zawilgoconych oraz chorych, a drugie związane są z działaniami mającymi na celu ochronę życia przechodniów, a także budynków sąsiadujących z drzewami. Do najbardziej specjalistycznych procesów zalicza się zatem: korygowanie kształtu korony, obniżanie wysokości drzewa, usuwania chorych konarów, czy rozluźnianie korony drzewa. Warto wiedzieć, że tego typu działania powinny dotyczyć jednak tylko roślin, które są zainfekowane, stare lub wpływają na bezpieczeństwo użytkowania danej przestrzeni. Pielęgnacja drzew dotycząca usuwania części gałęzi, w przypadku zdrowych roślin może być nie tylko niedozwolona, ale w wielu przypadkach karana grzywną. To dlatego zawsze należy najpierw skonsultować się z profesjonalną firmą taką jak przedsiębiorstwo Abakus. Zajmuje się ono kompleksową pielęgnacją drzew i wycinką tych, których nie da się uratować, a swoje usługi świadczy dla klientów indywidulanych, biznesowych oraz publicznych na terenie całej Polski.

Czym musi wyróżniać się firma zajmująca się pielęgnacją i wycinką drzew?

Przede wszystkim musi posiadać ona nowoczesny sprzęt, uprawnienia do przeprowadzania działań, a także szeroką wiedzę. Mowa między innymi o pracach alpinistycznych wysokościowych, a także botanicznych, które pozwalają na redukcję korony drzewa. Koniecznością najwyższych standardów działań wyróżniają się również prace dotyczące całościowej wycinki drzewa. Do bardzo niebezpiecznych prac należą te dotyczące usuwania roślin, stanowiących zagrożenie dla linii energetycznych, czy cmentarzy. Każde działanie firmy zajmującej się pielęgnacjami i wycinkami drzew opierane są o liczne obliczenia, wizje lokalne, a także analizy planów zagospodarowania terenu. Warto dowiedzieć się, czy przedsiębiorstwa,  które są ściśle związane z pracami alpinistycznymi, są gotowe także na malowanie dachów i elewacji, montaż instalacji elektrycznych i odgromowych, czy na wysokościowe odśnieżanie.

Opracowanie:
Częstochowa, Kilińskiego 145
tel. 604 979 830
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz