Artykuł sponsorowany

Prace wysokościowe – pielęgnacja i wycinka drzew

Prace wysokościowe – pielęgnacja i wycinka drzew

Wiekowe, wysokie drzewa pięknie wyglądają, jednak mogą także być niebezpieczne. Zwłaszcza po silnych opadach deszczu lub wichurach naderwane gałęzie w ich koronach mogą stanowić zagrożenie dla ludzi. Poza tym pielęgnacja drzew często wymaga podcinania ich gałęzi. W przypadku naprawdę wysokich drzew nie można tego przeprowadzić bez uprawnień do prac wysokościowych.

Ścinanie wysokich drzew

Dzisiejsze prawo pozwala na ścinanie drzew na swojej działce bez starania się o specjalne zezwolenia, jeśli drzewa te nie osiągają rozmiarów określonych w przepisach. Nie znaczy to jednak, że każdy samodzielnie może chwycić za piłę i pozbyć się niechcianych roślin. Ścięcie wysokiego drzewa to wyzwanie, z którym poradzą sobie tylko profesjonaliści z dużym doświadczeniem. W przeciwnym razie wycinka takiej rośliny może być po prostu bardzo niebezpieczna. Wycinaniem trudnych wysokich drzew zajmują się eksperci od prac wysokościowych z wrocławskiego przedsiębiorstwa Climbing Service. Wycinkę takich drzew najczęściej wykonuje się z użyciem pilarek spalinowych. Ważne, by pracownicy firmy, która wycina drzewa, ukończyli kursy posługiwania się tym urządzeniem, by robić to sprawnie i bezpiecznie. Wycinanie drzew wysokich wymaga sporej wiedzy, która pozwoli usunąć drzewa bez wyrządzania przy tym szkód.

Klasyczna metoda wycinania wysokich drzew

Wysokie drzewa najczęściej wycina się po prostu metodą klasyczną, czyli z poziomu gruntu. Kluczowe jest tutaj wykonanie podcięcia tak, by nadać drzewu właściwy kierunek upadania. Trzeba sprawdzić, czy jest miejsce na upadanie drzewa i czy spadając nie będzie ono dla nikogo zagrożeniem. Najczęściej robi się to po prostu wycinając klin z drzewa przeznaczonego do wycinki. Na tym etapie pracy bardzo ważna jest dokładność.

Pielęgnacja wysokich drzew

Wiele osób zapomina, że wysokie drzewa, tak samo jak niższe rośliny, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku drzew polega ona przede wszystkim na podcinaniu gałęzi w celu pozbycia się martwych elementów rośliny i nadania jej pożądanego kształtu. Prace pielęgnacyjne często odbywają się wiele metrów nad ziemią, dlatego mogą być wykonywane tylko przez osoby posiadające uprawnienia do pracy na wysokościach. Często są niezbędne po silnych wiatrach czy ulewach, kiedy wiele gałęzi drzewa zostaje nadłamanych. Takie gałęzie stanowią duże zagrożenie dla ludzi, dlatego trzeba zatrudnić pracowników, którzy szybko się ich pozbędą. Wycięcie uszkodzonych gałęzi zapewnia bezpieczeństwo wszystkim przechodniom i kierowcom poruszającym się w okolicy takiego drzewa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz