Materiał Partnera

Panele zasłonowe w dekoracji okien

Panele zasłonowe w dekoracji okien

Okno to ważny element każdego wnętrza. To dzięki niemu w pomieszczeniu jest widno i to właśnie przez okno wyglądamy, gdy chcemy sprawdzić,  jaka jest pogoda. Okno to również miejsce, które może stanowić centrum pokoju, jeśli je odpowiednio zaaranżujemy. Przebojem ostatnich miesięcy stały się panele zasłonowe, które stanowią funkcjonalną zasłonę, ale i równocześnie dekorację okna.

Zastosowanie paneli zasłonowych.

Panele zasłonowe są skonstruowane w bardzo prosty sposób. Składają się z pasa materiału o szerokości od 40 do 100 cm, natomiast długość dopasowujemy do naszych potrzeb. Istotną zaletą paneli zasłonowych jest atrakcyjny wygląd, łatwość montażu i niska cena – poleca pracownik sklepu internetowego z firanami i tekstyliami Polontex.

Panele zasłonowe występują w różnorodnej kolorystyce oraz wzorach, więc można znaleźć coś odpowiedniego do każdego wnętrza. Popularnym materiałem, z którego wykonane są tego typu zasłony okienne, jest poliester. Zaletą paneli zasłonowych jest niewątpliwa odporność na zagniecenia, nie musimy ich prasować. Poza tym  zachowują swój kształt oraz kolor, ponieważ nie blakną pod wpływem promieni słonecznych. Odpowiednio dobrane zacienią pokój w słoneczne dni, dając uczucie chłodu. Tego typu panele doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, zwłaszcza gdy chcemy zasłonić duże okna. Można je stosować w salonie, sypialni, ale również w kuchni czy łazience. Są one montowane na tradycyjnych karniszach rurkowych bądź na specjalnych szynach. Ich montaż jest niezwykle łatwy, a przesuwanie nie sprawia trudności.

Dekoracja okien za pomocą paneli zasłonowych.

Panele zasłonowe wybieramy w zależności od wielkości wnętrza oraz rozmiaru okien. Jeśli ściany są już pomalowane na jakiś kolor, to warto wybrać panele, które nie przytłoczą wnętrza, czyli o jednej fakturze, bez wzorów. Natomiast w jasnym pomieszczeniu warto powiesić panele z ciekawym, inspirującym wzorem lub kolorem.

Długość zasłon dopasowujemy do naszego stylu. Mogą one sięgać do podłogi i zasłaniać kaloryfer lub mieć długość do parapetu, jeśli taka nam wystarczy. Ważne jest, w jaki sposób będziemy przesuwali panele zasłonowe. To jak je ustawimy, może zasadniczo wpłynąć na wygląd całego wnętrza. Dodatkowo można połączyć panele zasłonowe z firankami, co może podkreślić nowoczesny styl zasłon.

Dekoracja okien wpływa na wygląd wnętrza mieszkania, ale również może nas odgrodzić od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Warto zatem przemyśleć, w jaki sposób wykorzystać panele zasłonowe by nie tylko były ozdobą wnętrza, ale również zapewniały nam poczucie prywatności.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz