Materiał Partnera

Pościel – z materiałów naturalnych czy sztucznych?

Pościel – z materiałów naturalnych czy sztucznych?

Szukasz pościeli, która będzie trwała, miła w dotyku, komfortowa i przyjazna dla skóry? Postaw na produkt wykonany z naturalnych materiałów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pościeli wykonanych wyłącznie z materiałów pochodzenia naturalnego: bawełny, wełny, jedwabiu lub lnu. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest mikrofibra, która mimo że nie jest materiałem naturalnym, spełnia swoje zadanie równie dobrze (a w niektórych sytuacjach nawet lepiej!) niż nieśmiertelna bawełna.

Który materiał wybrać?

Rodzaj użytej tkaniny ma ogromne znaczenie. W zależności od tego, którą tkaninę wybierzemy, możemy spodziewać się innych wrażeń dotykowych: komfortu cieplnego, przytulności czy miękkości. Różnice nie kończą się jednak na dotyku. Wybierając identyczny wzór o tym samym kolorze, możemy spodziewać się innego efektu na jedwabiu, a innego na bawełnie. Oczywiście, różnice dotyczą także ceny. Rozpiętość cenowa jest ogromna – od budżetowej flaneli, po średniopółkową bawełnę, aż po drogi i luksusowy kaszmir.

Pościel z materiału naturalnego

Pościel z materiału naturalnego jest szczególnie zalecana osobom o wrażliwej i skłonnej do podrażnień skórze. Dzięki przewiewności bakterie nie mają odpowiedniego środowiska do rozwoju. W przypadku materiałów syntetycznych jest zgoła odwrotnie – wilgotne i ciepłe środowisko oraz ograniczony dostęp do powietrza stwarzają idealne warunki do rozwoju bakterii i wzmożonego pocenia.

Pościel bawełniana

Tkaniny z bawełny mają wiele zalet: doskonale odprowadzają wilgoć, pozwalają skórze oddychać, są miłe w dotyku, gwarantują wysoki komfort cieplny i są łatwe do utrzymania w czystości. Ich jedyną wadą jest podatność na gniecenie, niemniej w obliczu takiej ilości zalet, taki mały minus wydaje się wręcz niedostrzegalny. Ciekawą ofertę pościeli bawełnianych dla młodzieży i dorosłych znajdziesz na stronie Dekoria. Dekoracje i aranżacja wnętrz. Sklep internetowy.

Pościel wełniana

Wełniana pościel jest zaliczana do segmentu dóbr luksusowych. Z jednej strony gwarantuje najwyższy komfort cieplny w okresie zimowym, z drugiej – może być wykorzystywana również latem (dzięki dobrej wentylacji). Wełna świetnie dostosowuje się do temperatury ciała i jest szczególnie polecana osobom borykającym się z problemami reumatycznymi i zwyrodnieniami.

Pościel jedwabna

Chłodna w dotyku, umożliwiająca niezakłóconą wymianę powietrza i nieprzyciągająca kurzu – jedwabna pościel świetnie sprawdzi się u alergików i osób starszych. Badania wykazały, że jedwab działa uspokajająco na skórę, koi układ nerwowy i opóźnia procesy starzenia.

lniana

Przewiewny len doskonale izoluje przed chłodem, wykazuje właściwości antystatyczne i antyalergiczne i dobrze znosi pranie w wyższych temperaturach. Jego jedyną wadą jest tendencja do gniecenia i brak podatności na prasowanie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz