Materiał Partnera

Osuszacze powietrza w gospodarstwie domowym

Osuszacze powietrza w gospodarstwie domowym

Nasze dobre samopoczucie zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest odpowiednia wilgotność powietrza w mieszkaniu. Gdy jest zbyt duża, może doprowadzić do pojawienia się grzyba na ścianach, a nawet do chorób układu oddechowego. Warto o tym pamiętać i zaopatrzyć się zawczasu w osuszacz powietrza.

Osuszacze kondensacyjne i ich zalety

Osuszacze powietrza dzielą się na dwa rodzaje. Jednym z nich są osuszacze kondensacyjne, które są najbardziej popularne. Idealnie nadaję się one do zastosowania w gospodarstwie domowym, budownictwie oraz przemyśle. Służą do osuszania pomieszczeń dzięki obniżaniu wilgotności powietrza i utrzymywania jej na określonym poziomie. Poprzez wentylator zasysają powietrze, które następnie jest chłodzone i skraplane w parowniku, a powstała w ten sposób woda trafia do zbiornika. Osuszone powietrze trafia na nagrzewnicę i zostaje wypuszczone do pomieszczenia. Stosowanie osuszaczy kondensacyjnych ma kilka istotnych zalet:

  • Zapewniają skuteczną ochronę przed korozją
  • Zapobiegają powstawaniu pleśni i grzybów
  • Bardzo dobrze magazynują materiały suche i higroskopijne
  • Utrzymują niski poziom wilgotności w pomieszczeniach technologicznych
  • Wykorzystywane są w procesach budowlanych dzięki czemu prace wykończeniowe mogą trwać nawet zimą

Osuszacze absorpcyjne – do chłodniejszych pomieszczeń

Drugim typem osuszaczy są osuszacze absorpcyjne, które pozwalają na suszenie chłodniejszych pomieszczeń. Gwarantują one wysoką wydajność, sprawność, niezawodność, bezpieczeństwo i niski koszt eksploatacji. W tego rodzaju urządzeniach powietrze wydmuchiwane ma o wiele wyższą temperaturę niż w osuszaczach kondensacyjnych, dzięki czemu mają bardzo duże możliwości i znajdują wiele różnych zastosowań.

Zapewniają kontrolę wilgotności w nieogrzewanych pomieszczeniach magazynowych, pełnią bardzo dużą rolę w osuszaniu nowych budynków, są używane do osuszania związanego z piaskowaniem i malowaniem oraz do ochrony statków, kotłów oraz turbin wyłączonych z eksploatacji – wymienia ekspert z firmy Termopol Ice, która świadczy całościową obsługę klienta w zakresie chłodnictwa przemysłowego, osuszania oraz klimatyzacji.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz