Materiał Partnera

Dlaczego obrus lniany będzie lepszym wyborem niż bawełniany?

Dlaczego obrus lniany będzie lepszym wyborem niż bawełniany?

Obrus to jedyne w swoim rodzaju dopełnienie zarówno aranżacji stołu, jak i wystroju wnętrza. Odpowiednio dobrany staje się piękną oraz elegancką dekoracją. Jednak wbrew pozorom nie musi to być ozdoba dedykowana tylko na święta oraz inne przyjęcia. Obrus lniany będzie idealny na uroczystości, a także na co dzień. Dlaczego warto zaopatrzyć się w obrus z lnu i jakie są jego zalety?

Len, czyli trwała tkanina naturalna

Obecnie len najczęściej kojarzymy z rodzajem tkaniny służącej do produkcji różnego rodzaju ubrań czy też elementów dekoracyjnych. Ale o czym warto wspomnieć, len to przede wszystkim roślina występująca w wielu gatunkach, której właściwości lecznicze oraz praktyczne poznano już w starożytności. Od tamtych czasów tkanina lniana stanowiła podstawowy materiał wykorzystywany do szycia m.in. szat dla kapłanów i królów, gdyż postrzegany był jako tkanina luksusowa. Dzięki temu, że jest pochodzenia naturalnego, odznacza się doskonałą przewiewnością oraz trwałością.

Zalety obrusów z lnu

Właśnie ta trwałość włókien lnu, a co za tym idzie ogólnie tkaniny, stanowi jedną z najważniejszych zalet lnianych obrusów. To sprawia, że w przeciwieństwie do nakryć wykonanych z bawełny, te z lnu można wielokrotnie prać bez obawy, że stracą swój pierwotny wygląd. Tkanina bawełniana, pomimo iż jest również bardzo estetyczna i odporna na zabrudzenia, z każdym praniem nieco traci na kolorze oraz jakości materiału. Z kolei te lniane wręcz przeciwnie – kontakt z wodą odżywia włókna lnu, dzięki czemu stają się gładsze i mocniejsze. Co więcej, obrus lniany ze względu na naturalny, gruby splot nie jest podatny na zabrudzenia, a także bardzo szybko wysycha. Dodatkowo jest to materiał, który się nie elektryzuje, czyli nie zatrzymuje na sobie kurzu oraz innych pyłów, co sprawia, że jest odpowiedni nawet dla alergików.

Lniane obrusy na każdą okazję

Jak już zostało wspomniane powyżej, len od zawsze kojarzył się z materiałem szykownym, eleganckim, a nawet luksusowym. Ale to wcale nie oznacza, że obrusami lnianymi można przyozdabiać stół jedynie podczas oficjalnych uroczystości i świąt. Różnorodny wybór pod względem kolorów, zdobień oraz wykończeń oferowany przez Salon Firan Styl Edyta Różycka gwarantuje, że znajdziemy obrus nie tylko wyjątkowo piękny i precyzyjnie wykonany, ale co najważniejsze odpowiedni na każdą okazję. To sprawia, że lniany obrus stanowi zarówno praktyczną ochronę przed zabrudzeniami oraz zniszczeniem dla stołu, jak i piękną dekorację dopełniająca wystrój wnętrza.

Opracowanie:
Warszawa, Dąbrowszczaków 12 lok. 144
tel. 22 619 78 37
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz