Artykuł sponsorowany

Osprzęt do łańcuchów – przegląd rozwiązań

Osprzęt do łańcuchów – przegląd rozwiązań

Połączenie, przedłużenie, zamocowanie czy naprawienie łańcuchów wiąże się z zastosowaniem odpowiedniego wyposażenia. Osprzęt do łańcuchów zawiera m.in. spinacze, okrętki, ogniwa uzupełniające ciągłe, przewleczki oraz różne kombinacje tych detali, które produkowane są z drutu gołego z możliwością ocynkowania galwanicznego lub ogniowego o średnicy zgodnej z wymaganymi normami. Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką wyposażenia do łańcuchów.

Do czego używa się łańcuchów technicznych?

Łańcuchy techniczne są wykorzystywane jako wyposażenie maszyn oraz urządzeń. Mogą unosić wiele ton, ich siła zrywająca osiąga wartości ponad 100 kN i mają zróżnicowane parametry. Z racji tych unikalnych właściwości są niezbędne tam, gdzie wymagane jest mobilne połączenie elementów. Stosuje się je w technikach podnoszenia oraz przemieszczania ciężkich ładunków, co sprawia, że są często widzianym elementem na placach budów, ale również w firmach produkcyjnych i warsztatach samochodowych. Sprawdzają się też w zawiesiach, urządzeniach mechanicznych, a ponadto są wykorzystywane do podwieszania i transportu.

Najczęściej wykorzystywany osprzęt do łańcuchów

Łańcuchy techniczne wymagają jednak pewnych akcesoriów, które ułatwiają ich zamocowanie, połączenie lub przedłużenie.

W naszej firmie oferujemy kompletne wyposażenie, przystosowane do łączenia z tradycyjnymi łańcuchami, które wyjątkowo usprawnia ich obsługę. Osprzęt wyprodukowany jest z drutu gołego z możliwością ocynkowania galwanicznego – wyjaśnia specjalista z firmy Mostostal-Met.

W asortymencie firmy znajdują się następujące elementy osprzętu do łańcuchów:

  • ogniwa uzupełniające okrągłe,
  • spinacze z ogniwem uzupełniającym okrągłym,
  • spinacze z okrętką ze sworzniem zgrzewanym,
  • spinacze z ogniwem uzupełniającym okrągłym,
  • okrętki ze sworzniem zgrzewanym z ogniwem okrągłym,
  • przewleczki płaskie i okrągłe (zaczepy).

Ogniwa są niezbędne do wykonania różnych prac transportowych, ponieważ umożliwiają mocne połączenie ze sobą łańcuchów w taki sposób, aby tworzyły zabezpieczenia w trakcie przewożenia materiałów budowlanych. Spinacze z kolei pozwalają na szybkie przypięcie łańcucha do stałego elementu – budy, żłobu lub palika na pastwisku. Wszystkie oferowane detale są wykonane zgodnie z obowiązującymi normami. Przy zakupie łańcuchów technicznych, pastwiskowych, żłobowych czy łańcuchów dla psów, warto również pamiętać o odpowiednim osprzęcie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz