Artykuł sponsorowany

Okulary progresywne – jakie są fakty, a jakie mity?

Okulary progresywne – jakie są fakty, a jakie mity?

Okulary progresywne to prawdziwe osiągnięcie współczesnej okulistyki. Pozwalają odzyskać radość z patrzenia na świat niezależnie od ilości i rodzaju posiadanych wad wzroku. Niestety na temat soczewek progresywnych krąży wiele mitów, które skutecznie zniechęcają pacjentów do ich zakupu. Wystarczy jednak rozmowa z doświadczonym optykiem, by rozwiać je wszystkie. Jakie plotki powtarzane są najczęściej?

1. Okulary progresywne kosztują krocie

Salony optyczne oferują okulary progresywne w różnych wariantach cenowych. Ostateczny koszt zakupu takich soczewek uzależniony jest od ich konstrukcji, jakości powłok oraz poziomu personalizacji. Ponadto do soczewek progresywnych potrzebujemy tylko jedną parę oprawek, co zmniejsza koszt inwestycji. Korzystając z okularów jednoogniskowych, z czasem musimy przecież zaopatrzyć się zarówno w okulary do bliży, jak i do dali. A to podwójny wydatek. Okulary progresywne wyróżniają się dużą trwałością. Raz dobrane będą nam służyć przez całe lata. Jeśli więc rozpatrzymy ich zakup w dłuższej perspektywie czasu, okaże się, że nie jest to duże obciążenie dla naszego domowego budżetu. Wiele zakładów optycznych oferuje możliwość nabycia okularów progresywnych w systemie ratalnym lub po okazyjnej, promocyjnej cenie. Warto mieć to na uwadze!

2. Do okularów progresywnych trudno się przyzwyczaić

To prawda, że nasze oczy będą musiały przyzwyczaić się do soczewek progresywnych. Mitem jest jednak twierdzenie, że cały ten proces jest długotrwały i szalenie nieprzyjemny. Nowoczesne soczewki progresywne projektowane są tak, by zapewnić pacjentowi jak najwyższy komfort widzenia i do minimum skrócić okres adaptacji organizmu. Dobór okularów progresywnych oraz ich montaż powinniśmy zlecić optykowi. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że okulary zostaną idealnie dopasowane do naszych potrzeb i preferencji. Kluczem do wyraźnego widzenia z każdej odległości jest przeprowadzenie dokładnych badań optometrycznych. Na początku trudność może sprawiać pacjentom korzystanie z różnych obszarów korekcji w soczewkach, ale wraz z każdym dniem stanie się to czymś zupełnie normalnym. Jest tylko jeden warunek – nie można rezygnować!

3. Soczewki progresywne nie korygują każdej wady wzroku

Jak informuje specjalista z Zakładu Optycznego we Wrocławiu – soczewki progresywne umożliwiają korektę różnorodnych wad wzroku,  takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Doskonale sprawdzają się także w przypadku prezbiopii.

Miej na uwadze dobro swoich oczu i pamiętaj:

  • okulary progresywne pozwolą Ci wyraźnie widzieć przedmioty z bliska i z daleka bez potrzeby korzystania z dwóch par okularów,

  • okulary progresywne znakomicie nadają się do czytania i nie mają „wtopki”,

  • możesz wybrać dowolne oprawki do soczewek progresywnych,

  • sumienne badanie optometryczne, zaangażowanie optyka oraz dobór produktu do Twoich oczekiwań nie musi kosztować Cię całej wypłaty.

Jeśli chciałbyś zapoznać się z ofertą okularów progresywnych, lub masz inne pytania bądź wątpliwości dotyczące tego tematu, zapraszamy Cię do naszego salonu optycznego, który mieści się przy ulicy Chorwackiej 2A/A 51-107 Wrocław.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz