Artykuł sponsorowany

Okulary progresywne - jak działają i dla kogo są przeznaczone?

Okulary progresywne - jak działają i dla kogo są przeznaczone?

Szkła progresywne są jednym z najbardziej zaawansowanych produktów optycznych, które znajdują zastosowanie u osób posiadających kilka wad wzroku jednocześnie. Szczególnie sprawdzają się w przypadku, gdy pogorszenie widzenia postępuje wraz z wiekiem. Dzięki ich użytkowaniu poprawi się jakość widzenia przedmiotów znajdujących się zarówno blisko, jak i daleko. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat okularów progresywnych i dla kogo są one przeznaczone.

Jak działają szkła progresywne?

Szkła progresywne dzięki swojemu nowoczesnemu działaniu pozwalają rozwiązywać jednocześnie wiele kłopotów ze wzrokiem, jak krótkowzroczność dalekowzroczność, a także astygmatyzm. Są idealną alternatywą dla okularów korekcyjnych, szczególnie u osób, które posiadają wiele par, zarówno do pracy na komputerze, jak i np. do chodzenia w ciągu dnia. Szkło w okularach progresywnych posiada kilka specjalistycznych obszarów widzenia, zgodnych z naturalnym patrzeniem. Górna część szkieł w okularach poprawia jakość widzenia przedmiotów w oddali, zaś dolny obszar pomaga w dokładniejszym dostrzeganiu obrazu na bliskie odległości (głownie chodzi i czytanie). Środkowa część szkieł korzystnie wpływa na widzenie przedmiotów na wprost. Boczne krańce szkieł są częścią peryferyjną i najczęściej wzrok nie wykorzystuje tego elementu okularów, w związku z czym nie posiadają one żadnych właściwości korekcyjnych.

Ogólnie najprościej mówiąc okulary ze szkłami progresywnymi wspierają oczy w naturalnym widzeniu, które pogarsza się wraz w wiekiem. Poprawiają one znacząco styl życia, gdyż jedna para okularów sprawdza się w wielu sytuacjach życiowych, kiedy trzeba prowadzić auto, a za chwilę przeczytać ważny dokument. Warto również wiedzieć, że okulary progresywne nie będą odpowiednie dla osób, które posiadają mocno zaawansowane wady wzroku. Ważną informacją jest również fakt, iż oczy musza się przyzwyczaić do takich szkieł. Okres adaptacyjny, w zależności od indywidualnych możliwość przystosowawczych może trwać od kilku dni, aż do miesiąca. Co więcej, szkła progresywne mogą posiadać dodatki, jak  np. właściwości antyrefleksyjne.

Mocne strony okularów ze szkłami progresywnymi

Jeżeli czujesz, że wraz z wiekiem pogorszeniu uległ Twój wzrok, to niezwłocznie powinieneś uda się do okulisty. To specjalista po badaniu określi wadę wzroku i zarekomenduje zakup okularów ze szkłami progresywnymi. Wysokiej jakości szkła progresywne oraz dobrane w indywidualny sposób oprawki pasujące do typu urody, warto zakupić w sprawdzonym salonie optycznym Gal-Optyk z Tczewa w województwie pomorskim, prowadzonym przez Annę Gardzińską oraz Leszka Sandomierskiego, gdzie otrzymasz fachową i rzetelną pomoc w dopasowaniu okularów i ich oprawek. Jest to niezwykle ważne, gdy przez szkła progresywne widzenie odbywa się naturalnie i fizjologicznie. Trzeba pamiętać, że ten rodzaj okularów, nie należy do najtańszych i ceny zaczynają się od kilkuset złotych. W związku z tym, trzeba zakupić szkła progresywne i oprawki najwyższej jakości, dzięki czemu posłużą one przez bardzo długi czas. W salonie Gal-Optyk znajdziesz szeroki asortyment różnych artykułów optycznych, w tym szkła korekcyjne, soczewki, oraz różne rodzaje oprawek, dzięki czemu każdy znajdzie cos dla siebie, co będzie pasowała do indywidualnego stylu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz