Artykuł sponsorowany

Ocena wartości nieruchomości z Kancelarią Rzeczoznawcy Majątkowego Kazimierza Sztwiertnia

Ocena wartości nieruchomości z Kancelarią Rzeczoznawcy Majątkowego Kazimierza Sztwiertnia

Wielu z nas miało w swoim życiu sytuację, w której z jakiegokolwiek powodu zdecydowaliśmy się sprzedać posiadaną przez nas nieruchomość. Mógł to być na przykład dom lub mieszkanie po zmarłym członku rodziny, ziemia rolna leżąca odłogiem, czy też działka budowlana lub siedlisko, którego nie opłacało nam się utrzymywać. Pojawia się w takich wypadkach pytanie, jakiej ceny powinniśmy za nie zażądać. W ocenie wartości nieruchomości pomóc może na przykład Kancelaria Rzeczoznawcy Majątkowego Kazimierza Sztwiertnia, której ofertę przybliżymy w poniższym artykule.

Na czym polega praca rzeczoznawcy majątkowego?

Praca biegłego rzeczoznawcy majątkowego jest ściśle kontrolowana przez odpowiednie ustawy. I tak na przykład sposoby, w jakie ustalana jest wartość nieruchomości, także określone są w ustawie o gospodarce nieruchomościami. W praktyce stosowana jest jednak najczęściej metoda porównawcza lub ewentualnie dochodowa. Pierwsza zgodnie z nazwą opiera się na porównaniu od kilku do kilkunastu podobnych parametrami i lokalizacją nieruchomości i wyznaczeniu uśrednionej wartości poprzez analizę dostępnych dla rzeczoznawcy operatów szacunkowych oraz rejestrów. Druga opiera się natomiast na wyliczeniu dochodów, które obecnie lub w przyszłości dana nieruchomość może przynieść. Można oczywiście dokonać wstępnej wyceny poprzez spopularyzowane porównywarki i kalkulatory internetowe, jednak aby otrzymać dokładną, potwierdzoną obliczeniami wycenę, trzeba skorzystać z pomocy kwalifikowanego rzeczoznawcy z takiej kancelarii jak na przykład Kancelaria Rzeczoznawcy Majątkowego Kazimierza Sztwiertnia.

Kto i w jakich celach korzysta z pomocy rzeczoznawcy majątkowego?

Wartość nieruchomości jest szczególnie ważna w sprawach sądowych takich procesy o podział majątku, czy też w dochodzeniach policyjnych, prokuratorskich lub w różnych celach prywatnych. Z tego powodu z ofert kancelarii rzeczoznawczych takich jak Kancelaria Kazimierza Sztwietnia z Mikołowa korzystają nierzadko instytucje publiczne. Są to na przykład urzędy i sądy różnych instancji. Wśród częstych klientów znajdą się również instytucje finansowe takie jak banki oraz firmy ubezpieczeniowe, które wykorzystują wyceny w celach amortyzacyjnych, kredytowych oraz ubezpieczeniowych. Jeśli chodzi natomiast o klientów fizycznych, to używają oni tych wycen najczęściej w sprawach kupna i sprzedaży, spadkowych, odszkodowań lub uwłaszczeniowych i o zniesienie współwłasności.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz