Artykuł sponsorowany

Kurs na wózki widłowe w Ośrodku Kształcenia Zawodowego we Włocławku

Kurs na wózki widłowe w Ośrodku Kształcenia Zawodowego we Włocławku

Kurs na operatora wózka widłowego zarówno podniesie twoje kwalifikacje w pracy, jak i umożliwi start na rynku zawodowym. Hipermarketów, powierzchni magazynowych, centrów handlowych wciąż przybywa, a operatorzy wózków widłowych stają się coraz bardziej poszukiwanymi i pożądanymi pracownikami. Jak zatem dobrze wybrać kurs na wózki widłowe?   

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na operatorów wózków widłowych rośnie liczba oferowanych na rynku kursów. Co należy o nich wiedzieć?

Dla kogo?

Na kurs na wózek widłowy może zapisać się każdy; zarówno ktoś, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z rynkiem pracy, jak i osoba, planująca zmienić dotychczasowe miejsce zatrudnienia. Dzięki niemu podniesiemy swoje kwalifikacje oraz poszerzymy spectrum możliwych do wykonywania zadań. Podstawowe warunki, które musimy spełnić, zapisując się na omawiany kurs, to ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe, ogólny, dobry stan zdrowia, sprawność psychoruchowa, a także dobra koordynacja. Dyskwalifikować nas może natomiast duża wada słuchu lub wzroku.

Kategorie  

Zanim zapiszemy się na kurs, odpowiedzmy sobie na pytanie, jakim wózkiem w przyszłości chcielibyśmy kierować; od tego bowiem zależeć będzie wybrana przez nas kategoria: I, II albo III. I jest najszersza i daje uprawnienia do prowadzenia wszystkich rodzajów wózków widłowych, w tym specjalizowanych, o nielimitowanym udźwigu, nieograniczonej wysokości podnoszenia oraz każdym typie napędu. Kategoria II daje uprawnienia do prowadzenia wózków widłowych ZA WYJĄTKIEM specjalistycznych/specjalizowanych o nielimitowanym udźwigu, nieograniczonej wysokości podnoszenia oraz każdym typie napędu, a III wyłącznie tymi bez kabiny oraz podestów do stania. Kursy na wszystkie trzy kategorie oferuje między innymi Ośrodek Kształcenia Zawodowego we Włocławku, specjalizujący się w prowadzeniu kursów zawodowych.

OKZ oferuje kompleksowe kursy zawodowe we Włocławku i okolicach, które pomagają uczestnikom zdobyć umiejętności niezbędne do rozwoju zawodowego. W ofercie znajdują się kursy z różnych dziedzin, takich jak drwal, operator pilarki spalinowej, budowlane, gastronomiczne, kosmetyczne, komputerowe, opieki nad dziećmi czy opieki nad osobami starszymi. Firma organizuje również szkolenia na nalewaki NO TDT, które są kierowane do zawodowych kierowców oraz pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją substancji niebezpiecznych.

Kurs

Każdy składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W trakcie części teoretycznej, kursant zdobywa wiedzę dotyczącą budowy wózka widłowego, zasad ich funkcjonowania oraz obsługi, zasad BHP i przepisów prawa, związanych z pracą na wózku widłowym. Część praktyczna to nauka płynnej jazdy i obsługi wózka.

Egzamin

Kurs na wózek widłowy kończy się egzaminem przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Należy przygotować się na pięć losowo wybranych pytań z wiedzy ogólnej oraz szczegółowej, dotyczącej konkretnej kategorii kursu. Jeśli odpowiemy poprawnie na minimum trzy pytania, część teoretyczna zostanie zaliczona i będziemy mogli przejść do części praktycznej. Podczas płynnej, bezpiecznej oraz swobodnej jazdy egzaminowani będą musieli wykazać się umiejętnością podnoszenia, opuszczania oraz transportowania materiałów czy bezkolizyjnego manewrowania pomiędzy pachołkami.

Pomyślnie zdany egzamin uprawnia nas do podjęcia pracy związanej z operowaniem wózkiem widłowym.  

Opracowanie:
Włocławek, al. Fryderyka Chopina 1G
tel. 500 175 333
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz