Materiał Partnera

Nowoczesne wrzutniki w zabudowach do pojazdów komunalnych

Nowoczesne wrzutniki w zabudowach do pojazdów komunalnych

Wrzutnik jest jednym z najważniejszych elementów zabudów do śmieciarek. Musi zapewniać odpowiednią wydajność i być przystosowanym do konkretnego rodzaju pojemników na odpady. Dzięki temu ich wywóz jest szybki i efektywny, co jest niezwykle istotne w tej branży. Czym zatem konkretnie charakteryzują się nowoczesne wrzutniki oferowane przez renomowanych producentów zabudów do pojazdów komunalnych?

Ergonomia i wysoki komfort obsługi

Wrzutniki w zabudowach do pojazdów komunalnych dopasowywane są do konkretnych typów pojemników. W obszarach mieszkalnych i przemysłowych często stosuje się pojemniki dwu- i czterokołowe, które bez problemu obsługiwane są przez wrzutnik automatyczny z dwoma zespołami unosząco-wywracającymi. Ciche obracanie, specjalnie przystosowane powierzchnie zapewniające łatwe czyszczenie oraz aktywne czujniki bezpieczeństwa sprawiają, że taki wrzutnik jest rozwiązaniem efektywnym i zapewniającym wysoki komfort obsługi.

Warto zwrócić uwagę na czas opróżniania poszczególnych pojemników. Zabudowy produkowane przez firmę Ekocel Sp. z o.o. wyposażone w nowoczesne wrzutniki gwarantują niezwykle krótki czas realizacji tego typu procesów. Dla dwukołowych pojemników trwa on zaledwie 6 sekund, dla pojemników czterokołowych jest jedynie dwie sekundy dłuższy. Dzięki temu obsługa nawet gęsto zabudowanych terenów miejskich jest szybka, co stanowi jeden z największych atutów takich wrzutników.Wrzutniki manualne

Oprócz wrzutników automatycznych ciągle użytkowane są również modele manualne. Jednak również i one są bardzo wygodne oraz intuicyjne w obsłudze – do sterowania wykorzystuje się bowiem specjalny joystick, który znacznie upraszcza całą procedurę załadowania pojemników z odpadami. Niska krawędź załadunkowa do ręcznego wrzucania to kolejny atut manualnych wrzutników, które również znajdują się w ofercie renomowanych producentów zabudów do pojazdów komunalnych. Warto także wspomnieć o innowacyjnych systemach opróżniania, które gwarantują ograniczoną emisję pyłu.

Poszczególne modele wrzutników manualnych wyposażane są również w dźwignie lub przyciski, dzięki którym sterowanie odbywa się w sposób wygodny dla operatora. Co ciekawe, spore możliwości renomowanych producentów zabudów do pojazdów komunalnych pozwalają na przygotowanie wrzutnika dostosowanego do przyjmowania również pojemników niestandardowych. Nowoczesne modele świetnie sprawdzają się w każdym obszarze pracy – oprócz wspomnianych już obszarów miejskich wyrzutniki oferowane przez renomowanych producentów są w stanie obsługiwać także efektywnie tereny wiejskie o rzadkiej zabudowie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz