Materiał Partnera

Nowoczesne autobusy – zupełnie nowa jakość podróży

Nowoczesne autobusy – zupełnie nowa jakość podróży

Kiedyś podróż autobusem jednoznacznie kojarzyła się z prawdziwą męczarnią. Ciasnota, niewygodne siedzenia, gorące powietrze w upały i nieznośne przeciągi zimą – to wrażenia z jazdy autobusami starego typu. Na szczęście wiele się zmieniło. Dziś coraz częściej połączenia lokalne obsługują prywatne linie autobusowe, które dbają o komfort swoich pasażerów.

To nie to samo

Autobus autobusowi nierówny. Na pewno wielu z nas pamięta, jak jeszcze kilka lat temu wyglądały dojazdy autobusem do szkoły czy do pracy w sąsiedniej miejscowości. Wtedy jedyną firmą obsługującą lokalne połączenia autobusowe był PKS. Niestety, brak konkurencji w tym przypadku negatywnie odbijał się na pasażerach. Autobusy były wiecznie spóźnione, stare, rozklekotane i niewygodne. Korzystaliśmy z nich, bo nie mieliśmy innego wyjścia. To był jedyny sposób, by dotrzeć do szkoły lub pracy, zwłaszcza dla osób nieposiadających własnego auta. Te nieprzyjemne PKS-owe wspomnienia wielu ludzi na stałe zraziły do podróży autobusem. Tymczasem warto jeszcze raz przemyśleć tę kwestię, bo ostatnio w sferze transportu autobusowego bardzo wiele się zmieniło.

Z szacunkiem do pasażera

Dziś połączenia autobusowe są obsługiwane nie tylko przez PKS, ale także przez prywatne firmy, takie jak Mateobus. Prywatnym przedsiębiorcom zależy na przyciągnięciu pasażerów na stałe, dlatego zapewniają lepszy standard. Dla klientów to prawdziwy skok jakościowy.

Posiadamy certyfikaty kompetencji zawodowych w krajowym i międzynarodowym przewozie osób. Transport osobowy jest główną gałęzią działalności naszej firmy. W trosce o bezpieczeństwo przewożonych pasażerów zatrudniamy kierowców posiadających długi staż pracy i doświadczenie w ruchu krajowym i zagranicznym – informuje przedstawiciel firmy. Mateobus działa głównie na terenie Pomorza – realizuje połączenia pasażerskie na trasie Stargard Gdański-Tczew i innych uczęszczanych liniach w tej okolicy. Wygodne nowoczesne autobusy, wykwalifikowani kierowcy i konkurencyjne ceny, a także udogodnienia, takie jak sprzedaż biletów miesięcznych sprawiają, że pasażerowie mogą się cieszyć naprawdę wysokim komfortem. Podróż takim nowoczesnym autobusem z pewnością zmaże złe wspomnienia z dawnych przejazdów starym pojazdem PKS-u.

Autobusem, czyli ekologicznie

Większy niż kiedyś komfort jazdy nie wszystkich przekona do dojeżdżania autobusem do pracy. Pamiętajmy jednak, że autobus pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze – za bilet miesięczny zapłacimy zdecydowanie mniej niż za paliwo potrzebne na dojazdy. Poza tym transport zbiorowy to rozwiązanie lepsze dla środowiska. Za duża liczba samochodów w naszych miastach zanieczyszcza powietrze. Dlatego dbając o planetę, warto wybrać autobus. Dodatkową korzyścią jest brak konieczności szukania miejsca parkingowego. Zawsze to trochę mniej nerwów od rana.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz