Artykuł sponsorowany

Nowe i używane maszyny narzędziowe

Nowe i używane maszyny narzędziowe

Decyzja o zakupie nowych maszyn narzędziowych to gwarancja niezawodności oraz najwyższej jakości wykonania. Coraz częściej jednak większą rolę odgrywa cena takich urządzeń, przez co równie dużą popularnością cieszą się używane sprzęty. Przy ich wyborze należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach, które zapewnią długi czas użytkowania. Czy warto więc inwestować w używane maszyny narzędziowe? Jakie są ich zalety?

Rodzaje maszyn narzędziowych i ich cechy

Maszyny narzędziowe charakteryzują się dużą mocą i prędkością obrotową. Pozwalają one na obróbkę równoległą z wykorzystaniem wielu wrzecion. Ich najważniejszą cechą jest automatyczne działanie o szerokim zakresie. W taki sposób wykonywany jest pomiar narzędzi, nadzór oraz wymiana przedmiotu obrabianego. Maszyny narzędziowe są wykorzystywane do usuwania pewnej objętości materiału w celu uzyskania pożądanych wymiarów bądź kształtów.

Najczęściej stosowanymi procesami obróbki są toczenia i frezowania, do których wykorzystuje się frezarki oraz tokarki o określonym kształcie i liczbie ostrzy. Wśród maszyn narzędziowych można wyróżnić również szlifierki, drążarki i drutówki. Innym przykładem są centra obróbcze złożone z kilku narzędzi umożliwiających obrabianie materiałów.

Czym się kierować przy wyborze używanych maszyn?

Poszukując konkretnej maszyny narzędziowej może się okazać, że obecnie nie jest ona już produkowana. W takim przypadku warto sięgnąć po używane sprzęty, wśród których często można znaleźć stare, ale wciąż sprawne urządzenia. Dodatkowo niektóre używane maszyny narzędziowe posiadają lepsze rozwiązania technologiczne niż te współczesne. Zaletą odnowionych sprzętów jest również niska cena.


Przy wyborze używanych urządzeń warto pamiętać o kilku istotnych parametrach. Na początek należy znaleźć renomowaną firmę, która oferuje serwis maszyn narzędziowych od sprawdzonych producentów. SzczepPol proponuje swoim klientom sprzęty takich marek jak Battenfeld, Arburg, Engel,  Demag czy Maffei. Dobrym pomysłem są także poleasingowe maszyny narzędziowe, które są tańsze od nowszych urządzeń. Przed zakupem danego sprzętu warto również wcześniej sprawdzić, czy poprawnie wykonuje daną pracę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz