Materiał Partnera

Skuteczne czyszczenie maszyn przemysłowych

Skuteczne czyszczenie maszyn przemysłowych

Każda maszyna podczas intensywnego użytkowania brudzi się. Smar, kurz, opiłki żelaza czy inne zabrudzenia należy systematycznie usuwać, aby zachować najwyższą sprawność maszyn. W celu wykonania konserwacji najlepiej zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy, która przy użyciu odpowiedniego sprzętu usunie wszystkie zabrudzenia. Metod jest wiele, a doświadczona firma będzie wiedzieć jaką wykorzystać, aby maszyn przemysłowa mogła dalej działać.

Czysta maszyna to sprawne działanie

Utrzymanie porządku na halach produkcyjnych wpływa nie tylko na efektywność pracy, ale też higienę oraz estetykę pomieszczenia. Dlatego jeśli producentowi zależy na zachowaniu odpowiednich warunków pracy i produkcji powinien przynajmniej raz na kwartał wykonać czyszczenie maszyn przemysłowych zlokalizowanych w zakładzie. Warto pamiętać, że regularne czyszczenie maszyn z tłustych plam, wycieków olejów lub innych zabrudzeń zwiększa jej sprawność, ale przede wszystkim przedłuża żywotność. To z kolei przekłada się na zmniejszenie kosztów naprawy oraz brak konieczności wymiany zepsutego urządzenia. Dlatego regularne czyszczenie nie powinno być zbędnym wydatkiem dla firmy, ale świadomym dbaniem o posiadany sprzęt i chęć przedłużenia jego żywotności.

Przestarzałe techniki czyszczenia

Pomimo, że na rynku istnieje wiele narzędzi do konserwacji oraz usuwania zabrudzeń z maszyn przemysłowych to bardzo często spotkać się można z myciem za pomocą szczotki czy skrobaków. Te narzędzia są dość przestarzałe, mało skuteczne w swoim działaniu, a jeśli już chcemy zwiększyć ich skuteczność to musimy poświęcić więcej czasu i energii na czyszczenie maszyn. W porównaniu z efektami czyszczenia za pomocą parownic przemysłowych, efekty czyszczenia szczotką jest znacznie mniej widoczny. Nylonowe włosie szczotek w tradycyjnych narzędziach do czyszczenia często nie potrafią sprostać silnym zabrudzeniom jak plamy po oleju czy przypalenia. W tym przypadku sprawdzą się parownice przemysłowe.

Dlaczego para?

W dużych zakładach produkcyjnych warto stosować do czyszczenia narzędzia o wysokiej mocy i skuteczności działania. Należą do nich niewątpliwie parownice przemysłowe. Skuteczność czyszczenia tym urządzeniem jest bardzo wysoka przy niedużym nakładzie czasu i pracy. Co ważne, parownica oprócz tego, że czyści to dodatkowo dezynfekuje miejsce, w którym pracuje. Jest to szczególnie istotne w halach produkujących żywność, gdzie niezbędne jest zabicie wszystkich drobnoustrojów i bakterii, a parownica świetnie się do tego nadaje.

Opracowanie:
Łódź, Sienkiewicza 72
tel. 517 142 990
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz