Materiał Partnera

Niezwykłe obuwie sportowe – dlaczego warto biegać w butach z palcami?

Niezwykłe obuwie sportowe – dlaczego warto biegać w butach z palcami?

Aktywny styl życia jest ostatnio niezwykle modny. To dobrze, bo jak chyba wszyscy wiedzą – sport to zdrowie. Trzeba jednak do tego podejść z głową. Żeby wysiłek fizyczny nam nie zaszkodził, musimy się do niego odpowiednio przygotować – i nie chodzi tu wyłącznie o zrobienie rozgrzewki. Bardzo ważną rolę do odegrania mają także różne akcesoria. Najważniejsze jest odpowiednie obuwie – dlatego w tym artykule skupiamy się na niezwykłych butach sportowych, rekreacyjnych i zdrowotnych – Vibram FiveFingers.

Co to jest obuwie Vibram FiveFingers?

Te buty, to pierwsze na świcie obuwie, które jest idealnie dopasowane do anatomii ludzkiej stopy. Buty zostały zaprojektowane tak, by nie ograniczały nam ruchu – stopa może w nich poruszać się zupełnie naturalnie. W przypadku zwykłego obuwia palce są zazwyczaj, przynajmniej w pewnym stopniu, ograniczone. Dzięki takiej budowie buta, do naszego układu nerwowego możemy dostarczyć więcej informacji, dzięki czemu mamy znacznie lepszą koordynację ruchów. Innowacyjność tego rozwiązania przejawia się nie tylko w niebanalnie zaprojektowanej konstrukcji obuwia, ale także w zastosowaniu najnowszej technologii wykonania i nowoczesnych materiałach. Powrót do naturalnych ruchów pozwala nie tylko na zdrowe uprawianie sportu, ale także na czerpanie z tego maksymalnej przyjemności. Sprzedażą tych niezwykłych butów sportowych zajmuje się firma Bosa Stopa s.c.

Dlaczego warto wybrać obuwie z palcami?

Powodów, dla których warto się zdecydować na obuwie Vibram FiveFingers – czyli sportowe, rekreacyjne i zdrowotne buty z palcami, jest bardzo wiele. Przede wszystkim, takie buty, to powrót do natury – dają wrażenie bardzo zbliżone do chodzenia boso, chroniąc jednocześnie nasze stopy. Używając takich butów, zwiększymy wytrzymałość swoich stóp i nóg. Dzięki nim będziemy też bardziej zwinni i ominą nas kontuzje – organizm biegacza w takich butach dostaje więcej informacji o podłożu i może dostosować do niego zakres ruchów. Zwiększa się jego równowaga, a stawy i kręgosłup nie są tak obciążone. Buty te świetnie nadają się również dla dzieci – wspierają prawidłowy rozwój postawy ciała i pozwalają uniknąć płaskostopie, są przy tym również niezwykle wygodne! Wygoda i zdrowie to dwa podstawowe kryteria wyboru najlepszych butów. Bardzo ważne jest też to, że noszenie właśnie takiego obuwia daje ogromny komfort ruchów – nie ma drugich butów, które dawałyby naszym stopom taką swobodę. Warto też podkreślić, że pięciopalczaste buty nie są przeznaczone tylko i wyłącznie do uprawianiu sportu! Mogą je nosić wszyscy, którzy dbają o swoje zdrowie lub chcą załagodzić różnego rodzaju schorzenia układu ruchowego i nerwowego – buty te mogą przyspieszyć rehabilitację kontuzji. Warto w nie zainwestować więc nie tylko wtedy, kiedy chcemy uniknąć kontuzji, ale też w momencie, w którym mierzymy się z jej skutkami. Buty sportowe z palcami pozwalają korzystać z receptorów umieszczonych na naszych stopach i sprawiają, że bieganie staje się znacznie przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz