Artykuł sponsorowany

Niezawodne układy mieszające z Techniprot w instalacjach C.O.

Niezawodne układy mieszające z Techniprot w instalacjach C.O.

Obiekty budowlane muszą doprowadzone mieć media jak prąd, woda, gaz. Dodatkowo te, przeznaczone do celów mieszkaniowych powinny mieć wykonane wydajne i ekonomiczne instalacje grzewcze oraz doprowadzoną ciepłą wodę użytkową. Ich optymalne działanie jest możliwe dzięki zastosowaniu układów mieszających z firmy Techniprot. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są układy mieszające?

Za dokładne mieszanie wody z dwóch obiegów odpowiadają elementy instalacji grzewczych zwane układami mieszającymi. Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy Techniprot: układy mieszające z trójdrogowym lub czterodrogowym termostatycznym zaworem mieszającym oraz z samoregulującą się pompą elektroniczną są przeznaczone do instalacji centralnego ogrzewania w których zaprojektowano dwa różne rodzaje ogrzewania, o różnych parametrach czynnika grzewczego np. ogrzewanie grzejnikowe o temp. ≤ 80ºC i ogrzewanie płaszczyznowe (podłogowe lub ścienne) o temp. ≤50ºC. Utrzymuje on stałą, zadaną temperaturę czynnika niezależnie od wahań temperatury wody zasilającej ze źródła ciepła. Układy mieszające znajdują zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych jedno i wielorodzinnych jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Dlaczego warto zamontować układy mieszające?

Układy mieszające w systemach centralnego ogrzewania łączą ogrzewanie grzejnikowe i płaszczyznowe, czyli dwa układy o różnych temperaturach zasilania i powrotu, ich zadaniem jest obniżenie i utrzymanie zadanej temperatury w układzie ogrzewania płaszczyznowego. Układy mieszające mają kompaktową budowę, co umożliwia ich instalowanie do rozdzielacza oraz zapewnia szybki montaż i prostą regulację temperatury. Dobierając układ mieszający, specjaliści z firmy Techniprot, która od 1955 roku zaopatruje domy prywatne i firmy w asortyment do instalacji grzewczych radzą, by  kierować się jego wielkością oraz oporem hydraulicznym określanymi przez producenta. Konieczne jest ustalenie, najlepiej w rozmowie ze specjalistą ze wspomnianego przedsiębiorstwa, wymaganego przepływu czynnika grzewczego i dostarczanej mocy grzewczej do obiegu, z wykorzystaniem informacji zawartych w projekcie instalacji. Gdyż w zależności od miejsca pracy jego parametry będą odmienne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz