Materiał Partnera

Naucz się oddychać! Na czym polega świadomy oddech?

Naucz się oddychać! Na czym polega świadomy oddech?

Czy można nie umieć oddychać? Okazuje się, że tak. Chociaż wszyscy oddychamy bezwarunkowo, to często robimy to po prostu źle. Nauka świadomego oddechu pozwoli nam nabrać powietrza w płuca tak, że poczujemy płynącą z niego siłę. Jaka moc tkwi w świadomym oddechu? Warto się o tym przekonać. Dzięki temu możemy sobie pomóc, robiąc coś tak prostego jak oddychanie.

Czym jest świadomy oddech?

Świadomy oddech ma nam pomóc wykorzystać siłę płynącą prosto z ludzkiej natury. W końcu czy jest coś bardziej naturalnego niż oddychanie? Ważne jest jednak, by robić to właściwie. Jeśli raz nauczymy się świadomego oddechu, będzie on dawał nam siłę przez całe życie. Warsztaty świadomego oddechu prowadzą specjaliści medycyny naturalnej – na poświęcone oddechowi zajęcia zaprasza między innymi Anna Żugaj. Proponowana przez nią technika oddechowa polega na połączeniu świadomego wykorzystywania oddechu i siły drzemiącej w słowach.

– Oddech, który tu stosujemy, to oddech połączony, gdzie nie ma przerwy między wdechem a wydechem, a który wywodzi się z techniki integracji oddechem. Negatywne emocje takie jak: złość, smutek, gniew, żal, szczególnie te niewspółmierne do bodźca, świadomie zamieniamy na wysoką wibrację słów: opanowanie, spokój, radość, przebaczenie, miłość – mówi specjalistka w dziedzinie leczenia naturalnego, właścicielka firmy Algora. Centrum Zdrowego Życia Anna Żugaj. Dzięki prowadzonym przez nią zajęciom możemy szybko opanować naukę świadomego oddechu.

Jak to pomaga?

Siła świadomego oddechu jest ogromna. Jeśli opanujemy tę technikę, zyskamy lepszą kontrolę nad naszymi emocjami. Uczestnicy warsztatów świadomego oddechu podkreślają, że dzięki opanowaniu tej techniki uwolnili się od roli ofiary, jaką przybierali w swoim życiu, poczuli też moc tworzenia. Oddech pozwala uwolnić negatywne emocje i się ich pozbyć – ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy z równowagi wytrącają nas nawet drobiazgi. Dzięki temu nasze relacje z innymi stają się lepsze, a my sami bardziej akceptujemy siebie. Świadomy oddech sprawia, że jesteśmy spokojni, radośni, pełni pozytywnych uczuć, nawet kiedy musimy mierzyć się z trudnymi sytuacjami. Dzięki temu możemy po prostu lepiej żyć i zacząć w końcu realizować swoje marzenia. Nauka świadomego oddechu może odbywać się w grupie lub podczas sesji indywidualnych – w zależności od naszych potrzeb możemy więc na zajęcia wybrać się samotnie albo zabrać na nie kogoś bliskiego. Z pewnością będzie to wartościowo spędzony czas, który przyniesie nam wiele dobrego.

Opracowanie:
Radom, 1905-go Roku 21 lok. 104
tel. 601 239 528
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz