Materiał Partnera

Najpopularniejsze żywe przynęty wykorzystywane w wędkarstwie

Najpopularniejsze żywe przynęty wykorzystywane w wędkarstwie
Robaki to żywa przynęta, która doskonale sprawdza się w wędkarstwie. Daje możliwość skutecznego zwabienia ryby na haczyk, co gwarantuje także obfite połowy. Żywą przynętę należy jednak kupić w specjalnym sklepie wędkarskim, który zadba nie tylko o przygotowanie rozbudowanej oferty w tym zakresie, ale będzie też pamiętał o właściwym przechowywaniu robaków. Dzięki temu staną się one efektywną przynętą – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Dla amatorów i zawodowców

Żywa przynęta jest metodą wykorzystywaną zarówno przez wędkarzy początkujących i uprawiających wędkarstwo rekreacyjnie, jak i przez profesjonalistów startujących w różnego rodzaju turniejach. Jej popularność wiąże się z wysoką skutecznością, którą jednak uzyskuje się poprzez dobranie odpowiednich robaków do konkretnego połowu. Wędkarze chcący złowić dorodnego karasia, lina czy okonia powinni postawić na dendrobenę, która dzięki nęcącemu zapachowi dla ryb będzie doskonałą żywą przynętą na wymienione gatunki. Sprawdzi się też przy połowach na leszcze, płocie czy nawet węgorze.

Niezwykle uniwersalną żywą przynętą są natomiast larwy muchy plujki. Robaki te występują zarówno w kolorze białym, jak i w wersji barwionej. Szerokim asortymentem żywej przynęty dysponuje sklep wędkarski Fishka, którego rozbudowana oferta obejmuje też przynętę sztuczną i szereg sprzętu oraz akcesoriów przeznaczonych dla wędkarzy. Czym jeszcze wyróżniają się robaki i na jakie gatunki ryb warto je wykorzystać?

Przynęta dopasowana pod względem temperatury

Temperatura powietrza ma spore znaczenie w kontekście połowów wędkarskich. W sezonie zimowym, kiedy zarówno na powierzchni, jak i w wodzie jest dosyć zimno, ryby potrafią skutecznie unikać różnego rodzaju przynęt. W takiej sytuacji sprawdzi się ochotka, czyli larwy muchówek o intensywnym, czerwonym kolorze, choć występuje też w wariancie czarnym i brązowym. W zależności od gatunku ryb, na które polujemy, należy użyć jednej lub nawet kilku ochotek nabitych na haczyk. W ten sposób złowić można np. ryby z rodziny karpiowatych.

Na karpie sprawdzi się rosówka. To żywa przynęta, która wyróżnia się swoją długością. Robaki te osiągają bowiem ponad 20 cm. Ważne jest jednak odpowiednie przechowywanie rosówek, co może być dla wędkarzy problematyczne, jednak użycie takiej właśnie przynęty daje doskonałe rezultaty na połowach wspomnianego karpia, ale też węgorza. Płocie czy ukleje natomiast można złowić na pinkę, która jest kolejnym rodzajem żywej przynęty dostępnej w szerokiej ofercie sprawdzonego sklepu wędkarskiego. Jest on w stanie dostarczyć wybrane robaki swoim klientom i doradzić wybór odpowiedniego rozwiązania na konkretny połów. To bardzo ważne – pozwoli bowiem uniknąć problemów z brakiem zainteresowania ryb znajdującą się na haczyku przynętą.

Opracowanie:
Tczew, Konarskiego 7
tel. 666 869 251
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz