Materiał Partnera

Najmodniejsze meble do salonu sezonu 2019

Najmodniejsze meble do salonu sezonu 2019

Salon to bardzo ważne miejsce reprezentujące nasz dom, dlatego warto śledzić obowiązujące trendy, tak by miejsce to stało się godną wizytówką. W tym sezonie znani designerzy zaprowadzili naturę i globalizację dosłownie na salony, bowiem właśnie tymi motywami inspirowane są modne kolory obić mebli. Przenosimy się również w czasie w do stylu retro z nutką nowoczesnej funkcjonalności oraz szczyptą luksusu.

Kolorystyka obić inspirowana naturą oraz globalizacją

Jeśli chodzi o kolorystykę oraz teksturę materiałów obiciowych do mebli salonowych, to sezon 2019 zainspirowany został dwoma nurtami: matką naturą oraz globalizacją. Pierwsza z nich sprowadza się do ciepłych i pastelowych barw- żółci, różu, pomarańczy, czerwieni, zieleni, a także chłodnych – lawendowych i błękitnych z motywami florystycznymi. Jeśli chodzi natomiast o inspirację globalizacją, to objawi się ona w formie barw przejściowych takich jak  odcień przewodni  Living Color (brzoskwiniowo- różowy koral) oraz zestawienia kontrastów – np. sofy w kolorze błękitu z czerwonymi poduszkami.

Meble retro ze szlachetnego drewna, kamienia i mosiądzu

Jeśli natomiast mowa o meblach, to królować będzie retro czyli dominacja ,,ciężkości’’ oraz wysokiej jakości ciemnego drewna w stylu lat 70. z elementami szkła, rattanu, wikliny czy juty. Nie zabraknie również luksusowych akcentów z kamienia takiego jak czarny marmur, kwarc czy lastryko jak i metalowych elementów, głównie z mosiądzu. Drugą ważną rzeczą obok stylu retro i luksusowych tworzyw będzie styl nacechowany funkcjonalnością, bowiem designerzy w tym sezonie postawili na wygodne rozwiązania, takie jak pojemne szafy, salonowe sofy-łóżka z regulowanym stelażem, regulowane oparcia czy hit sezonu 2019- oparcie kanapy z wbudowaną mini- biblioteczką, które można zamówić w Luktom s.c.

Sofy i fotele pokryte aksamitem i skórą

Materiały obiciowe odznaczą się głównie wspomnianym wcześniej luksusem. Wróci do łask aksamit, czyli inaczej welur, kojarzący się jednocześnie z elegancją i dawnymi czasami uznawany do tej pory przez niektórych za staroświecki. Należy jednak zachować minimalistyczne podejście co do tego rodzaju tkaniny, aby uniknąć kiczowatego efektu. Drugim tworzywem, które będzie królować jest skóra w odcieniach głównie czekolady czy modnego spiced honey. Jeśli chodzi o sofy, to warto podkreślić swoją indywidualność, wybierając ponadczasowe formy z oryginalnymi wykończeniami. Interesującą propozycją tego sezonu jest sofa pikowana – typu Chesterfield czy tuxedo jak również kanapy z nóżkami patyczakami bądź o obłych kształtach.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz