Materiał Partnera

Meble na zamówienie rewelacyjnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju pomieszczeń

Meble na zamówienie rewelacyjnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju pomieszczeń

Każdy z nas bardzo lubi moment, kiedy remont dobiega końca. Czasami jednak nie wszystko wygląda tak, jakbyśmy to zaplanowali. Wyciągamy wszystkie rzeczy z kartonów i nagle okazuje się, że nasz odkurzacz musi stać na jednej półce razem z płaszczami, a wchodząc do kuchni trzeba będzie uważać, by nie potknąć się o otwarte drzwiczki szafki. Gotowe zestawy mebli prezentują się doskonale w salonie jednak nie zawsze pasują do powierzchni naszego mieszkania oraz do naszych potrzeb, dlatego coraz bardziej popularne staje się zamawianie wymierzonych mebli. 
Czy tego chcemy czy nie, wystrój mieszkania mówi jacy są jego właściciele i nie chodzi tutaj tylko o grubość portfela. Przez sposób, w jaki zostało zaaranżowane wnętrze, wyrażamy swój gust i styl, dlatego meble i różnego rodzaju ozdobniki oraz dodatki powinny ze sobą współgrać. Co najważniejsze, a zarazem oczywiste, w mieszkaniu musi panować czystość. W codziennej bieganinie nie mamy czasu, by zamiatać podłogę po tym jak wchodzimy do domu w butach, bo akurat zapomnieliśmy telefonu. Jednak dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu pomieszczeń, uzyskamy schludny wygląd niewielkim wysiłkiem.


Zazwyczaj kiedy mieszkanie jest małe wystarczy zostawić dwie, trzy rzeczy nie na miejscu i już pojawia się bałagan, podczas gdy na dużej powierzchni nikt na te rzeczy nie zwróciłby uwagi. Sposobem, dzięki któremu zrobimy w domu porządek raz a dobrze jest odpowiednie zaprojektowanie i zamówienie mebli. Dzięki temu uzyskamy miejsce na każdy przedmiot oraz wykorzystamy najmniejszy kawałek przestrzeni. W końcu łóżko nie zawsze musi stać płasko na podłodze, a każda szafa nie musi być bardzo głęboka.


Zaletą mebli na wymiar jest możliwość zabudowania elementów, które niekoniecznie musimy prezentować naszym gościom. Nowoczesna pralka, lodówka czy zmywarka kupiona miesiąc temu na pewno jest godna pochwały, ale nie zawsze pasuje do kremowych, delikatnych mebli. Trzymanie kosza na śmieci poza kuchenną szafką jest już w ogóle niedopuszczalne. Dodatkowo podczas projektu jesteśmy w stanie zainicjować względne położenie określonych elementów, przykładowo szafka na talerze i półmiski oraz szuflada na sztućce powinna znajdować się bezpośrednio przy zmywarce, a miejsce na zlewozmywak w bezpiecznej odległości od kuchenki.


Projektując meble, weźmy pod uwagę barwę i rodzaj naszych ścian i podłóg, aby wnętrza miały spójny styl. Przy wyborze fachowców decydujmy się na firmy, które oferują szeroką gamę kolorów dla meblowych frontów jak przykładowo firma Stolar. Oprócz kwestii kolorystycznej, istotne jest również rozsądne wykorzystanie przestrzeni, zwłaszcza w ciasnych mieszkaniach, w których naprawdę trzeba się nagłowić gdzie postawić szafę, aby nowe drzwi wejściowe nie były poobijane już po miesiącu użytkowania. Sprytnym i coraz bardziej popularnym sposobem na uzyskanie dodatkowej przestrzeni jest wyeliminowanie meblowych uchwytów i zastąpienie ich systemem na "klik" lub otwieraniem dotykowym.


Kupując gotowe meble z reguły otrzymujemy pudła z instrukcją obsługi i częściami, które musimy sobie poskładać, zupełnie odwrotnie niż podczas zamawiania mebli na wymiar. W tym drugim przypadku większość firm oferuje transport oraz montaż, czego przykładem jest firma Stolar. Rozwiązanie pochłania więcej czasu, ale wynagradza to doskonale zagospodarowaną przestrzenią i niepowtarzalnym stylem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz