Artykuł sponsorowany

Poznaj najczęstsze błędy w użytkowaniu przemysłowych maszyn branżowych - poradnik firmy PGA

Poznaj najczęstsze błędy w użytkowaniu przemysłowych maszyn branżowych - poradnik firmy PGA

Niewiele trzeba, aby przemysłowe maszyny branżowe uległy awarii. Najczęściej doprowadzają do niego ludzkie błędy podczas użytkowania, a dopiero w drugiej kolejności wady konstrukcyjne czy czas. Niezależnie, czy urządzenia są używane na wielkich halach, czy są to maszyny masarskie lub piekarskie dostępne w sklepach, warto zadbać o niepopełnianie najczęstszych błędów. Na co uważać? Zobacz, co na ten temat podpowiadają specjaliści z firmy PGA, która zajmuje się modernizacją i naprawą maszyn przemysłowych.

Ludzki błąd

Osoby naprawiające maszyny przemysłowe doskonale wiedzą, że uszkodzenia, którym ulegają sprzęty są najczęściej spowodowane przez ich klientów. Łatwo jest im zapobiec, codziennie przestrzegając prostych zasad. Dzięki temu można uniknąć wymiany kosztownych części lub zakupu zupełnie nowych maszyn branżowych.

Dopóki wszyscy pracownicy nie będą odpowiednio przeszkoleni, a właściciele zakładu czy sklepu nie będą przywiązywać większej uwagi do zaleceń producentów, będą musieli wzywać techników. Warto mieć pod ręką numer do firmy zajmującej się naprawą i modernizacją maszyn przemysłowych. Takie usługi oferuje firma PGA ze Skierniewic w województwie łódzkim, działająca na rynku krajowym i zagranicznym już od 2016 roku. PGA naprawia, modernizuje i serwisuje takie maszyny, jak frezarki, maszyny do wtrysku, maszyny drukarskie i tkackie, i maszyny termoformujące z tworzyw sztucznych, a także całe linie produkcyjne. Specjaliści przyjadą jak najszybciej będzie to możliwe, by naprawić maszyny z wielu i jak najszybciej ponownie uruchomić produkcję.

Instrukcja obsługi

Wielu awarii maszyn dałoby się uniknąć, gdyby pracownicy zakładów przemysłowych używali ich zgodnie z instrukcją obsługi. Często jednak są źle lub niewystarczająco przeszkoleni i popełniają proste błędy. Siłowanie się z elementami, które nie chcą się poruszyć, używanie niedostosowanych do tworzywa noży czy form, zbyt szybkie tempo pracy lub niedokładnie włożone części to tylko niektóre z sytuacji prowadzących do nieuchronnej katastrofy. Zapoznanie się z instrukcją obsługi to pierwszy krok do zapobieżenia remontowi urządzeń przemysłowych.

Kontrola na czas

Każde urządzenie posiada ustalony przez producenta czas, po którym wymaga kontroli specjalisty. Ma ona na celu zauważenie drobnych uszkodzeń, wymianę zużytych części czy aktualizację oprogramowania. Dzięki regularnej naprawie maszyn i stosowaniu się do zaleceń pokontrolnych można dłużej utrzymać każdą maszynę branżową sprawną.

Reakcja na pierwsze symptomy

Lekki dym, smród, stukanie, huczenie, brzęczenie, szum – awaria maszyny często zaczyna się od drobnych objawów, które są lekceważone. Tymczasem każdy inny, niż normalny dźwięk, zapach, a już szczególnie dym powinien zaniepokoić i skłonić do wezwania specjalistów naprawy maszyn!

Ochrona przed rdzą i brudem

Największym wrogiem większości maszyn jest rdza. Gdy w jednym miejscu pojawia się drobna plamka, to kwestia czasu, aż skoroduje całość. Do rdzy przyczyniają się zarówno drobne odpryski, jak i wilgoć czy brud. Łatwo uchronić się od kosztownego remontu maszyn przemysłowych, reagując na pierwsze objawy korozji.

Regularna konserwacja

Dbanie o maszynę zgodnie z zaleceniami producenta – smarowanie, wymiana zużywalnych elementów, czyszczenie – to proste prace konserwacyjne, które mogą uchronić od awarii maszyn branżowych. Wszystkie zalecenia znajdują się zazwyczaj w instrukcji użytkowania.

Opracowanie:
Jaktorów, Fabryczna 6
tel. 698 664 195
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz