Materiał Partnera

Na tropie idealnych obrączek ślubnych

Na tropie idealnych obrączek ślubnych

Obrączka to podstawowy, materialny symbol miłości i wierności, który ma nam codziennie przypominać, na co się umawialiśmy przy ołtarzu. Wybór odpowiednich obrączek ślubnych to zadanie trudne, a ilość gotowych propozycji dostępnych w salonach jubilerskich może przyprawiać o kołatanie serca – w końcu każda z nich jest na swój sposób unikalna i piękna. Jak więc wybrać Te Jedyne?

Z czego powstają obrączki ślubne?

Obrączki powstają najczęściej ze złota, które jest kruszcem trwałym i niezwykle cennym. Dlatego też doskonale nadaje się na obrączki ślubne, które będą przecież noszone dzień w dzień do końca naszych dni! Złoto występuje w kilku wariantach kolorystycznych, który uzależniony jest od domieszki konkretnych pierwiastków, a także zawartości samego złota. Tak więc para młoda ma do wyboru obrączki ze złota różowego, białego oraz klasycznie żółtego. Najczystsze złoto próby 750, jest, co prawda najtrwalsze, ale i najdroższe, a także odznacza się najintensywniejszą nutą koloru żółtego. Wybór pada, więc najczęściej na wyroby jubilerskie ze złota o próbie 585, które oferuje dobry stosunek jakości do ceny za parę. Niektórzy decydują się na obrączki srebrne, w końcu nie każdy musi lubić nosić złoto. Choć nie jest to popularny wybór z racji tego, że srebro nie jest tak trwałe, jak inne metale – może się wyginać, odbarwiać oraz matowieć z biegiem czasu. Ponadto obrączki ze srebra mogą wydawać się… zbyt tanie, jak na symbol wiecznej miłości i wierności.

Można pokusić się o obrączki platynowe, które barwą zbliżone są do srebra, jednak są od niego dużo mocniejsze i cięższe, a także mają specyficzny blask, którego nie da się porównać z niczym innym. Ma to jednak swoją cenę, platyna to najdroższy surowiec, z jakiego mogą być wykonane obrączki. Alternatywny metal na obrączki to tytan, który cechuje się wysoką odpornością na zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne, więc doskonale nadaje się na ów symboliczny przedmiot, który codziennie jest w użyciu. Tytan ma ciekawą ciemnoszarą barwę, więc pięknie komponuje się z biżuterią srebrną, jak i złotą, dzięki czemu obrączki z tytanu stają się niezwykle uniwersalne. Surowiec ten docenią również alergicy, gdyż nie powoduje on uczuleń.  

Obrączki ślubne – jakie wybrać?

Przymarzając się do zakupu obrączek dobrze jest obejrzeć jak najwięcej wzorów i nie podejmować decyzji zbyt pochopnie. Dzięki temu można porównać ofertę poszczególnych jubilerów, ceny, jak i same pierścionki. Obrączki ślubne występują w przeróżnych formach – mogą być cienkie lub grube, szerokie lub wąskie, dzięki czemu każda para planującej swój wielki dzień znajdzie coś dla siebie. Wybierając obrączki na ślub dobrze jest je obejrzeć na żywo i przymierzyć, bo dobrze dobrany rozmiar jest kluczowy dla późniejszej wygodny użytkowania. Kupując obrączki, warto kierować się przede wszystkim swoim gustem, ale nie zapominając jednocześnie o estetyce i funkcjonalności. Obrączki powinny być przede wszystkim trwałe, jednak to zależy w głównej mierze od wybranego materiału.

Kwestia estetyki jest ważna, choć trzeba tu często iść na kompromisy, żeby obrączki podobały się obojgu partnerów. Dobrze sprawdzą się modele prostsze, o minimalistycznej formie, które cechują się ponadczasową elegancją, które doskonale sprawdzą się, na co dzień i będą pasowały do każdego stroju – czy to biurowego, czy swobodnego. Choć nie oznacza to wcale, że musimy się godzić nudę! Proste obrączki mogą posiadać personalizowane grawer, delikatnie wkomponowane kamienie szlachetne lub nawet powstać z połączenia dwóch różnych materiałów. Modne ostatnio obrączki ślubne dostępne w salonie B&G Jubiler, powstają np. ze złota białego i srebra czy też złota różowego zestawionego z żółtym – wcale nie trzeba ograniczać się do jednego typu kruszcu. Wiele salonów jubilerskich oferuje również możliwość personalizacji biżuterii ślubnej, co jeszcze bardziej utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Z drugiej strony przyszła młoda para, która dobrze wie, czego chce może dzięki temu w prosty sposób założyć na swe palce obrączki idealnie skrojone pod ich potrzebny.

Opracowanie:
Niepołomice, Rynek 15
tel. 12 281 19 60
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz