Artykuł sponsorowany

Na czym polega utylizacja odpadów przemysłowych?

Na czym polega utylizacja odpadów przemysłowych?
Nawet najbardziej przyjazne dla środowiska fabryki generują taką ilość odpadów przemysłowych, która jest trudna do usunięcia. Nie oznacza to jednak, że nie można ich zutylizować. W tym celu należy skontaktować się z firmą, która zajmuje się odbiorem i utylizacją odpadów przemysłowych. W jaki sposób odbywa się ten proces, na czym polega i jakich odpadów można się pozbyć?

Co to są odpady przemysłowe?

Są to niepotrzebne rzeczy, które powstają w procesie produkcyjnym lub są związane z działaniem sprzętu. W wielu przypadkach można ograniczyć ich generowanie, ale praktycznie nie da się całkowicie uniknąć problemu. Odpady przemysłowe powstają nie tylko w dużych fabrykach, lecz także w szpitalach, magazynach, a nawet warsztatach samochodowych czy małych zakładach budowlanych. Dla dużych firm korzystniejsze jest generowanie odpadów, ponieważ mają wiele obowiązków związanych z utrzymaniem ich w czystości, co rzadko robią małe firmy. Odpady przemysłowe są generalnie klasyfikowane jako odpady niebezpieczne. Oznacza to, że ich przechowywanie i przetwarzanie może negatywnie wpływać na środowisko i życie ludzkie. Niektóre z nich nie nadają się do ponownego przerobu lub do wykorzystania w produkcji.

Rodzaje odpadów przemysłowych

Odpady przemysłowe klasyfikuje się na odpady płynne, takie jak farby, rozpuszczalniki, oleje technologiczne i specjalistyczne płyny chemiczne. W postaci stałej można napotkać mniej niebezpieczne zanieczyszczenia, takie jak metal, papier, plastik czy części maszyn. Przykładami odpadów przemysłowych są: monitory, komputery, żarówki zawierające rtęć, odpady ropy naftowej, baterie, płyny do polerowania, przeterminowana lub nieodpowiednia żywność, sprzęt AGD, uszkodzone samochody. Do grupy odpadów przemysłowych można także zaliczyć między innymi: szlamy, płyny i osady, ścieki technologiczne i katalizatory.

Utylizacja odpadów przemysłowych

Utylizacja odpadów przemysłowych powinna zająć się firma, która posiada odpowiednie kwalifikacje i sprzęt, dzięki któremu bezpiecznie odbiera i utylizuje lub przewozi do miejsca utylizacji. Jedną z nich jest Korona s.c. Zbigniewa Stępnia, Leszka Drygajły i Anny Stępień z siedzibą w Kamieńcu Wrocławskim w województwie dolnośląskim. Zajmuje się przygotowaniem odpadów, załadunkiem, transportem i odzyskiwaniem odpadów. Odpady przemysłowe po przewiezieniu do firmy zajmującej się utylizacją można zutylizować na pięć różnych sposobów. To recykling, termiczne przekształcanie odpadów, kompostowanie, fermentacja i wykorzystanie odpadów jako surowca.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz