Materiał Partnera

Montaż alarmu samochodowego

Montaż alarmu samochodowego

Obecnie ochrona przeciw kradzieży naszego samochodu, czy też przedmiotów pozostawionych w jego bagażniku i wnętrzu, jest nadal bardzo ważna. Wskaźniki włamań do aut, a także ich uprowadzeń, wciąż są na wysokim poziomie, dlatego warto zabezpieczać się na taką ewentualność, nie tylko u ubezpieczyciela, ale także dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Mowa o bardzo czułych i szybko informujących właściciela/odpowiednie służby, alarmach samochodowych.

Komu zlecić zadanie montażu alarmu samochodowego?

Pierwszym krokiem przy montowaniu alarmu samochodowego, jest wybranie odpowiedniej firmy. Dzisiaj najlepiej korzystać z usług zakładów elektrotechniki pojazdów, które wyspecjalizowane są w serwisowaniu różnych podzespołów elektronicznych aut. Ich znajomość konstrukcji różnych samochodów, sprzyja montażom bardzo funkcjonalnych alarmów, które wielokrotnie pozwalają na zdalne informowanie właściciela o próbach włamania, nawet poprzez smartphona. W wielu starszych autach, które nie są naładowane dużą ilością elektroniki, stosuje się jednak prostsze, ale równie dobre jakościowo systemy zabezpieczające. Warto przy tym wiedzieć, że ich dobór, zawsze powinien być zdefiniowany, poprzez ocenę właśnie stopnia skomplikowania podzespołów elektronicznych w danym modelu pojazdu, określonej marki. Różnego rodzaju analizy i pomiary, przed montażem alarmów samochodowych, przeprowadza między innymi warsztat Automar, który wyspecjalizował się także w dorabianiu kluczy z immobilizerem do samochodów, w instalowaniu czujników parkowania, czy też w wymianie świateł dziennych LED. Z pełną ofertą podmiotu, warto zapoznać się na jego stronie internetowej.

Działania montażowe

Działania montażu alarmu powinny być zawsze poprzedzone odpowiednim zaprojektowaniem. Mowa o doborze systemu od określonego producenta, czy określeniu różnych parametrów działania czujników. Istotne jest także zamontowanie ich w miejscach w aucie tak, aby w razie różnych sytuacji zagrożenia, były one w stanie szybko zareagować. Warto przy tym postawić na innowacyjne systemy, które są tworzone w taki sposób, aby potencjalny złodziej, nie miał możliwości ich obejścia. Istotne są alarmy z bezpiecznikami obwodów silnoprądowych centrali oraz urządzeń peryferyjnych, co zabezpiecza między innymi przed unieszkodliwianiem alarmu, poprzez wywołanie zwarcia w  żarówce kierunkowskazu. Pamiętaj zatem o tym, aby Twój montażysta wybrał dobre bezpieczniki i określił ich idealne poziomy gradacji. W uproszczeniu można przyjąć ten wskaźnik, dla różnych podzespołów, na poziomie: 2-3A dla wyjścia na syrenę, 5-7,5A dla wyjścia na kierunkowskazy i od 10 do 15A dla zabezpieczenia centrali.

Opracowanie:
Wrocław, Zagony 60
tel. 603 438 410
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz