Materiał Partnera

Modna zabudowa kuchni. Aktualne trendy

Modna zabudowa kuchni. Aktualne trendy

Zabudowa kuchenna to najważniejszy element wyposażenia tego pomieszczenia. To od niej przede wszystkim zależy komfort wykonywanych w tym pomieszczeniu prac. Co więcej, to styl zabudowy kuchennej tak naprawdę definiuje całą aranżację pomieszczenia. Sprawdźcie, jaka zabudowa kuchenna jest aktualnie uważana za najmodniejszą i wpisuje się w najnowsze trendy.

Zabudowa kuchenna – najmodniejsze style aranżacyjne w 2019

Trendy wnętrzarskie nie zmieniają się w takim tempie, jak te modowe, jednak każdego roku zachodzą w tej dziedzinie pewne zmiany. Moda dotyka także kuchennych aranżacji, w tym ich podstawy jaką stanowi zabudowa kuchenna.

Za najmodniejsze kuchnie od jakiegoś czasu uważane są pomieszczenia urządzone w stylu minimalistycznym. Jeśli chodzi o samą zabudowę kuchenną, to w aktualne trendy wpisują się przede wszystkim zabudowy z meblami wykonanymi z drewna, świetnie pasujące do ścian w pastelowych kolorach. Jednak, zdaniem specjalistów, w trendach aranżacyjnych w 2019 roku zajdą pewne zmiany.

-Poza minimalizmem, modne będą takie style aranżacji wnętrz, jak na przykład new nordic, czyli minimalizm skandynawski. Kuchnia urządzona w tym stylu charakteryzuje się funkcjonalnością i przytulnością. Nawiązuje ona do modnych nurtów hygge i lagom, w których samopoczucie i komfort są podstawą funkcjonowania. W kuchni w stylu new nordic nie może zabraknąć skóry, lnu oraz wełny. Na ścianach mogą pojawiać się wzorzyste tapety i elementy wykończeniowe w głębokiej, matowej czerni – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę AGAL MEBLE.

Zgodnie z tegorocznymi trendami, modne będą także kuchnie w stylu eklektycznym (łączące wszystkie style, wyróżniające się luksusem, finezją i elegancją) oraz te urządzone w stylu scandi-boho, łączące styl skandynawski z cygańskim designem.

Modna zabudowa kuchenna: kolorystyka

Trudno jednoznacznie określić jaki kolor kuchennej zabudowy będzie najmodniejszy w 2019 roku. Wszystko dlatego, że tegoroczne trendy pozostawiają w tej kwestii dość duże pole do popisu. Za największy hit znawcy designu uważają meble kuchenne utrzymane w odcieniach zieleni, beży i brązów. Barwy ziemi zalecają łączyć z dodatkami w złotym kolorze.

Oczywiście, najnowsze trendy nie odrzucają także bieli, która modna jest od kilku sezonów. Kolor ten stanowić może motyw przewodni kuchni w stylu new nordic, w której świetnie wyglądać będą zarówno białe ściany i meble, jak również dodatki i sprzęty AGD.

Nowym trendem w aranżacji kuchni ma być natomiast szerokie zastosowanie ciemniejszych barw, w tym czerni, ciemnego brązu oraz betonowego brązu. Kolorystyka ta ma dominować głównie w zabudowie kuchennej, w której nie może zabraknąć elementów w kolorze złota oraz szklanych dodatków.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz