Materiał Partnera

Militarystyka – nowoczesna rozrywka dla aktywnych

Militarystyka – nowoczesna rozrywka dla aktywnych

Marzenie o założeniu munduru staje się jak najbardziej możliwe. Wystarczy połączyć je z chęcią doświadczenia atmosfery pola walki i gotowe. Dzięki organizowanym dla fanów militarystyki wydarzeniom tematycznym zainteresowanie tą właśnie dziedziną notuje rekordowe wzrosty. Coraz więcej ludzi pragnie tak właśnie aktywnie spędzić czas ze znajomymi. To idealny wypoczynek dla tych, którzy cenią sobie nieszablonowość
i odrobinę grozy.

Realizm pola walki – czym jest airsoft?

Wydarzenia tematyczne organizowane dla fanów ASG kuszą swoją formą i rozmaitością. Co jednak oznacza ten skrót? Jak łatwo się domyślić, pochodzi z jęz. angielskiego i oznacza Air Soft Gun. Są to odwzorowane z ogromną precyzją repliki prawdziwych broni używanych przecz wojsko lub policję. Wykonane w zdecydowanej większości przypadków w skali 1:1 na pierwszy rzut mniej doświadczonego oka, są nie do odróżnienia od oryginałów. Zasadniczą różnicą jest amunicja, którą się strzela. W ASG są to plastikowe kulki  średnicy od 6 do 8 mm. Ze względu na właściwości balistyczne i potencjalne zagrożenie, znacznie rzadziej używa się kulek stalowych.Sprzęt taki można nabyć w wyspecjalizowanych sklepach, takich jak PHU Expres, gdzie doświadczony personel podpowie, co będzie najlepsze dla nowicjuszy, a co dla profesjonalistów. Wydarzenia związane z airsoftem nierzadko posiadają bardzo rozbudowaną warstwę fabularną. Dla tych, którzy szukają absolutnego realizmu, organizatorzy są w stanie przygotować próbę sił, trwającą nawet dobę. Wszystko zależy od nastawienia i oczekiwań klienta. Nie zmienia to oczywiście faktu, iż jest to wspaniała alternatywa dla siedzenia przed telewizorem. Wymaga jedynie profesjonalnego sprzętu.

Klasyka strzelectwa – czyli wiatrówki sportowe i łuki

Wszyscy klienci, którzy mają bardziej konserwatywne podejście do zagadnień związanych 

z militariami i traktują strzelanie jedynie poprzez pryzmat sportowy, również mogą skorzystać zarówno z organizowanych wydarzeń, jak i asortymentu posiadanego przez specjalistyczne sklepy. Klienci z nastawieniem klasycznym, mogą wybierać w szerokiej gamie wiatrówek sportowych oraz łuków. Wiatrówka, czyli standardowa broń sportowa, świetnie nada się na wypady ze znajomymi lub udział w zawodach. Może być doskonałym sprawdzianem tego, kto ma najsprawniejszy wzrok. Jedyne, czego potrzebujemy oprócz karabinu, to akcesoria. Przydadzą się: śrut, papierowe tarcze i przede wszystkim bezpieczne miejsce, w którym nie będzie się stanowiło zagrożenia dla ludzi ani zwierząt. Podobnie sytuacja przedstawia się z łukiem sportowym. Nieco więcej problemów może stanowić jego wielkość. Nie powinien to być jednak problem dla kogoś, kto chciałby poczuć klimat strzelania sprzed kilkuset lat. 

Opracowanie:
Bolesławiec, al. Tysiąclecia 49
tel. 731 092 769
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz