Artykuł sponsorowany

Mikrodermabrazja - co warto o niej wiedzieć?

Mikrodermabrazja - co warto o niej wiedzieć?

Mikrodermabrazja to zabieg wykonywany najczęściej w obrębie twarzy. Polega na gruntownym oczyszczeniu skóry dzięki specjalnemu urządzeniu i przy użyciu odpowiednich kosmetyków o szczególnych właściwościach. Efekty, jakich można się spodziewać po takim zabiegu to wygładzenie skóry oraz zminimalizowanie wszelkiego rodzaju niedoskonałości.

Mikrodermabrazja - poszczególne etapy

Zabieg mikrodermabrazji przebiega w kilku etapach. Na początku skóra jest oczyszczana w sposób tradycyjny, a także odtłuszczana - trzeba to zrobić dokładnie. To bardzo ważne, ponieważ żadna z metod nie zadziała poprawnie i nie da spodziewanych efektów, jeżeli skóra nie zostanie w odpowiedni sposób przygotowana.

Dopiero po tych czynnościach można przystąpić do właściwego oczyszczania, które wykonuje się na kilka sposobów: 

  1. Pierwszą metodą jest mikrodermabrazja diamentowa. To delikatny zabieg, który najczęściej nie powoduje podrażnień. Przeprowadza się go przy użyciu diamentowej głowicy. Może mieć ona różną grubość ziaren, w zależności od miejsca wykonywania zabiegu - najmniejsze wykorzystuje się w okolicy oczu i nosa, największe poza twarzą, na innych partiach ciała.
  2. Drugą metodą jest mikrodermabrazja korundowa, wykorzystuje się do niej kryształki korundu albo glinu, które są twardsze i mocniej ścierają naskórek niż te diamentowe, co z kolei częściej wywołuje podrażnienia, choć są one krótkotrwałe.
  3. Trzecią i jednocześnie najmniej inwazyjną metodą mikrodermabrazji jest oxybrazja. Wykonuje się ją z wykorzystaniem tlenu oraz soli fizjologicznej. Ta metoda wręcz łagodzi stany zapalne, a także dobrze sprawdza się w przypadku łojotoku o różnym podłożu.

Niezależnie od wykorzystanej metody, po zabiegu skóra zostaje pokryta preparatami nawilżającymi i to ostatni etap.

Mikrodermabrazja - przeciwwskazania i zalecenia

Mikrodermabrazja to zabieg, z którego warto skorzystać, kiedy na skórze występują niedoskonałości takie jak zaskórniki, przebarwienia, rozstępy, cellulit, przebarwienia czy zmarszczki. Takie głębokie oczyszczenie skóry sprawi, że stanie się ona świeża, będzie wyglądała młodo i jasno, dlatego kolejnym wskazaniem jest szara, zmęczona cera albo pojawienie się pierwszych oznak starzenia. Jednak, jak każdy zabieg, istnieją również pewne przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji, takie jak występowanie miejscowych stanów zapalnych, znamiona, rozmaite choroby skóry (na przykład łuszczyca czy też zakażenia o podłożu bakteryjnym i wirusowym) oraz stosowanie leków przeciwzakrzepowych. 

Jeżeli masz wątpliwości, czy zabieg mikrodermabrazji będzie dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z salonem urody takim jak Kamea, dzięki czemu zyskasz możliwość wypytania o więcej szczegółów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz