Materiał Partnera

Meble z litego drewna - klasyka i solidność

Meble z litego drewna - klasyka i solidność

Meble z litego drewna to coś więcej niż jedynie niezbędne wyposażenie domu. Tylko naturalne drewno „żyje”, wpływa na poprawę mikroklimatu w pomieszczeniach, a także okazuje się solidnym i umiejącym przetrwać długie dziesięciolecia materiałem. Czemu konkretnie warto kupić meble z litego drewna? Dowiedz się, dlaczego wybór drewnianych mebli jest dobrą inwestycją.

Meble drewniane a meble z litego drewna – różnice

Meble drewniane i meble z litego drewna to nie to samo i nie różnią się one jedynie ceną. W przypadku mebli drewnianych mamy do czynienia jedynie z produktem „drewnopodobnym”. Co to oznacza? Oznacza to, że tak naprawdę takie meble w niewielkim procencie składają się z drewna i najczęściej znajduje się ono jedynie na ich frontach w postaci forniru, czyli cienkich „plastrów” drewna, które naklejane są na płytę MDF lub inny materiał.

- Meble z litego drewna muszą zostać wykonane zgodnie z obowiązującymi standardami. Do ich produkcji wykorzystuje się drewno najwyższej jakości, które musi przejść odpowiedni proces suszenia (sezonowania), zostać obrobione zgodnie ze sztuką oraz właściwie zaimpregnowane, aby było odporne na działanie czynników niszczących – wyjaśnia ekspert ze sklepu 33 Meble ze Szczecina.

Dlaczego warto kupić meble z litego drewna?

W przeciwieństwie do mebli drewnopodobnych te, które zostały wykonane z litego drewna, mają „duszę”. Materiał ten „żyje”, „oddycha” oraz doskonale wpływa na nasz komfort życia. Otaczając się meblami z litego drewna, odczuwamy spokój, harmonię oraz kontakt z naturą, który jest tak ważny dla człowieka od zarania jego dziejów.

Meble z litego drewna to także długoletnia i zawsze opłacalna inwestycja. Urządzając naszą prywatną przestrzeń właśnie z pomocą wysokiej jakości mebli, możemy być pewni, że posłużą one przez wiele długich lat i staną się częścią naszego życia. Niektórym osobom meble z drewna mogą wydawać się niemodne, toporne oraz staroświeckie. To całkowicie błędne i krzywdzące opinie dla tego wyjątkowego materiału, bo funkcjonujące na rynku firmy meblarskie zapewniają możliwość zakupu najwyższej jakości produktów zgodnych z najnowszymi trendami, które odznaczają się dodatkowo niebanalnym designem.

Posiadanie mebli z litego drewna ma szereg zalet. Oprócz powyższych, warto zwrócić także uwagę na ich solidność, precyzję wykonania, niepowtarzalne piękno oraz styl – atutów tych nie mają produkty wykończone fornirem oraz wyjątkowo tanie, jednak nietrwałe i podatne na uszkodzenia meble ze sklejki oraz płyty wiórowej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz