Materiał Partnera

Meble na wymiar tworzone z dokładnością do 1 milimetra!

Meble na wymiar tworzone z dokładnością do 1 milimetra!

Na solidność szafy, komody czy biurka składa się nie tylko ich piękno wizualne, czy też funkcjonalność, ale również trwałość zapewniająca długoletnie użytkowanie i precyzja wykonana pozwalająca na aranżowanie dokładnie zaplanowanych wnętrzarsko pomieszczeń. To między innymi dlatego coraz większa ilość osób skłania się ku meblom na wymiar, które tworzone są w profesjonalnych pracowniach.

Wybór renomowanego zakładu stolarskiego

Pomimo iż coraz więcej klientów zamiast do sklepów meblarskich podąża do pracowni stolarskich, wciąż mało na rynku działalności, które pozwolą im na to, aby wytworzone wyroby były jedyne w swoim rodzaju. Aby uzyskać taki efekt najlepsze zakłady projektowania i wykonawstwa mebli na zamówienie zatrudniają pracowników z szeroką wiedzę z zakresu materiałoznawstwa, rzeźbiarstwa, zdobnictwa, wnętrzarstwa i architektury, a także oczywiście stolarki meblowej. Dzięki temu dana szafa, komoda, czy też stół będą wykonane starannie ze specjalnie wyselekcjonowanych materiałów, a ich zdobnictwo zachwyci każdą osobę. Warto bowiem wiedzieć, że tworzenie mebli rzeźbionych to bardzo złożony proces, który dzisiaj wymaga od stolarni posiadania nie tylko zręcznych specjalistów prac manualnych, ale również nowoczesnego parku maszynowego. Tymi wyznacznikami wyróżnia się między innymi Zakład stolarski Olmar, który jest w stanie przygotować wyroby w różnych porządkach wnętrzarskich takich jak skandynawski, industrialny, klasyczny, retro, art deco, kolonialny, wiejski, modernistyczny, czy też rustykalny. Wyjątkowością oferty tego podmiotu jest przygotowywanie zarówno prostych, jak i skomplikowanych zdobniczo mebli pokojowych, sypialnianych, czy kuchennych, a także biurowych – do przestrzeni korporacyjnych, hoteli, restauracji, czy też kancelarii adwokackich i bibliotek.

Precyzja projektowa i wykonawcza

Najlepsze pracownie stolarskie swoją politykę firmy opierają nie tylko na tworzeniu przepięknych mebli o wyjątkowej precyzji, ale na pełnym partnerstwie z klientem podczas procesu projektowania. To właśnie zamawiający ma możliwość uczestnictwa w przygotowywaniu  wyglądu danego wyroby, określaniu jego funkcjonalności i stylu. Dzięki temu meble idealnie będą harmonizowały się z całym wnętrzem – ważnym wyznacznikiem dobrego zakładu stolarskiego jest to, czy wykonuje on wizję lokalną u klienta, a także czy opracowuje swoje projekty między innymi na podstawie dokumentów architektonicznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku kiedy nasz mebel powinien być idealnych wymiarów co do 1 milimetra. Przykładem jest aranżacja mebli kuchennych czy biurowych, które muszą być doskonale zaadaptowane do geometrii wnętrza, na przykład o niestandardowych wymiarach. Dzisiaj to jest głównym determinantem wyboru mebli dedykowanych zamiast tych sklepowych. Kolejnymi zaletami wyrobów spod ręki doświadczonych stolarzy, są niezwykła ich funkcjonalność i praktyczność, estetyka zależna od upodobań, a także atrakcyjna cena i trwałość. Nie zapominaj również o swobodzie konstrukcyjnej – tylko meble na specjalne zamówienie mogą w awangardowy sposób wypełniać różnego rodzaju wnętrza.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz