Materiał Partnera

Meble kuchenne – klasyka czy nowoczesność?

Meble kuchenne – klasyka czy nowoczesność?

Wyposażenie wnętrz to kwestia niezwykle istotna i często spędzająca sen z powiek podczas remontu. Wypełnienie pomieszczeń odpowiednimi meblami pozwala nam na sprawne funkcjonowanie w domu bądź mieszkaniu, poprawia samopoczucie. Własnoręcznie zaprojektowana kuchnia to powód do dumy i wizytówka każdego lokum. Jaka będzie dobrym wyborem – klasyczna, czy może nowoczesna?

Ponadczasowa klasyka

Kuchnia marzeń powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Tradycyjnie wyglądające meble do aranżacji tego pomieszczenia, wielu kojarzą się ze skrzypiącymi drzwiami od szafek, brakiem wymyślnych schowków, ciężkością wykonania. Jest to jednak złe myślenie, bowiem klasyczna kuchnia wcale nie musi być tylko topornym zestawem mebli. Obecnie produkowane tradycyjne zabudowy są nie tylko bardzo przestronne, ale i stylowe. Wykonane z drewna zapewniają wiele lat owocnej współpracy przy gotowaniu. Przeszklone drzwiczki nadają dodatkowej elegancji i szyku, a przecież wcale nie trzeba przy tym rezygnować z nowoczesnych rozwiązań – wnętrza szafek mogą być podświetlane od środka energooszczędnymi żarówkami typu LED. Tradycyjne meble są nadal bardzo praktyczne i niczym nie ustępują swoim modernistycznym odpowiednikom. Kuchnię taką wykona dla klienta firma Mito Anna Kłoczko. Warto również pamiętać o dodatkach, które są charakterystyczne dla klasycznych mebli kuchennych. Zdobienia drzwi czy uchwytów to tylko niektóre z wymyślnych sposobów na upiększenie tradycyjnej konstrukcji. Z pewnością nie będzie ona ulubionym wyborem każdego, ale dzięki swojemu stylowi nadal ma spore grono zwolenników.

Nowoczesny minimalizm         

Kuchnia zaprojektowana w modernistycznym stylu to – tak jak w przypadku klasycznej wersji – styl i elegancja. Kojarzy się też z niezwykłą funkcjonalnością i łatwością użytkowania. Faktycznie, w większości przypadków takie meble to proste, minimalistyczne konstrukcje, które są na dodatek lekkie. Pozwala to na bardzo swobodne korzystanie z nich. Są też niezwykle praktyczne – producenci co chwilę wymyślają nowe pomysły, by kuchnia stała się jeszcze bardziej funkcjonalna. Doskonale sprawdzają się tu meble na wymiar. Stworzone według autorskiego projektu indywidualne kuchnie są wyjątkowe – mamy świadomość, że nikt inny nie posiada tak zaaranżowanego pomieszczenia. Przed wyborem mebli kuchennych warto przeanalizować, który ich rodzaj będzie najbardziej odpowiedni do naszego domu czy mieszkania. Pomóc w tym może projektant wnętrz bądź firma produkująca meble. Fachowiec oceni, który wariant lepiej wkomponuje się w ogólny wygląd lokum. Unikniemy dzięki temu złego zakupu – jedynie najwięksi indywidualiści będą chcieli gotować w pomieszczeniu, które kompletnie nie pasuje do reszty domu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz