Materiał Partnera

Znane marki, meble na wymiar czy inwencja własna – jak dostosować meble do wnętrza swojego domu lub mieszkania?

Znane marki, meble na wymiar czy inwencja własna – jak dostosować meble do wnętrza swojego domu lub mieszkania?

Meble są elementem, który decyduje o wyglądzie i estetyce każdego pomieszczenia. Obecnie na rynku jest tysiące sklepów oraz prywatnych stolarzy, którzy oferują coraz to nowsze rozwiązania. Znane sieci sklepów stale prześcigają się z mniejszymi przedsiębiorcami, wprowadzając do swoich projektów świeżość oraz innowację. Gdzie najlepiej zakupić meble, aby były idealnie dopasowane do naszej wizji?

Meble ze znanych sieci

Zakup mebli w jednej ze znanych sieci, która posiada swoje punkty na terenie całej Polski, jest zdecydowanie najłatwiejszym rozwiązaniem. Meble są ogólnodostępne i bardzo łatwe w samodzielnym montażu. Jedynym ich minusem jest tak naprawdę brak niepowtarzalności. Kupując wyposażenie w wielkim salonie meblowym, setki, jak nie tysiące osób posiadają takie same szafki, kanapy czy stoły w swoim domu. Zakup mebli z sieciówek jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zrobić to szybko i nie zależy im na unikatowości. 

Idealnie dostosowane – meble na wymiar

Zdecydowanie lepszym sposobem na zakup perfekcyjnych mebli jest zamówienie ich na wymiar. Firmy takie jak INWERS dostosowują swoje produkty do indywidualnych oczekiwań każdego klienta. Zakup mebli na wymiar jest szczególnie polecany, kiedy posiadamy bardzo małą powierzchnię do zagospodarowania. Dzięki temu można wykorzystać każdy centymetr wolnego miejsca. Oprócz rozmiaru klienci mogą wybrać rodzaje poszczególnych szafek, ich kształty, wzory okleiny itd. Daje to zdecydowanie duże pole popisu. Największe wyzwanie stanowi stworzenie odpowiedniego projektu, który odzwierciedlałby naszą wymarzoną wizję.

Meble z antykwariatu

Dla poszukiwaczy unikatowych rozwiązań, doskonałym wyjściem będzie wycieczka po antykwariatach w najbliższych miastach. Można w nich znaleźć naprawdę ładne, niespotykane meble, pochodzące ze wszystkich zakątków kraju i świata. Antyki tworzą tajemniczy i klasyczny klimat. Sprawdzą się przede wszystkim w salonach oraz jadalniach.

Własna inwencja twórcza

Chcąc mieć wyjątkowe meble przy jednoczesnym, niedużym budżecie, zawsze można znać się na swoją inwencję twórczą i samodzielnie ozdobić stare wyposażenie. Do najmodniejszych metod zdobienia mebli zalicza się obecnie:

  1. Malowanie farbą kredową – sposób bardzo tani i łatwy. Farby kredowe należy zawsze utrwalić, gdyż bez tego brudzą i szybko ulegają ścieraniu. Występują w bardzo przyjemnych dla oka, pastelowych odcieniach w stylu vintage.
  2. Marmurkowanie – jest już metodą wymagającą doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu. Powstałe za jego pomocą meble są unikatowe, gdyż w procesie  marmurkowania nigdy nie uzyska się dwa razy takiego samego wzoru.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz