Artykuł sponsorowany

Maty podłogowe w budynkach użyteczności publicznej

Maty podłogowe w budynkach użyteczności publicznej

Stan czystości pomieszczeń i korytarzy w dużych budynkach biurowych i budynkach użyteczności publicznej pozostawia wiele do życzenia. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo kurzu i zanieczyszczeń znajduje się na posadzkach i unosi w powietrzu na skutek ciągłego ruchu pracowników i klientów w tych miejscach. Nawet codzienne sprzątanie nie gwarantuje poprawy warunków. Na szczęście są metody, dzięki którym można ten problem rozwiązać.

Jak dbamy o czystość w miejscach publicznych?

Postęp w dziedzinie materiałów stosowanych w roli mat i wycieraczek podłogowych pozwala w coraz większym stopniu zapobiegać problemom związanym z zabrudzeniem pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych w budynkach narażonych na duży ruch ludzi. Jest to szczególnie istotne w tych porach roku, gdy na zewnątrz panuje wilgotna pogoda, bądź zalegają pokłady brudnego śniegu – a takich w Polsce niestety jest większość w ciągu roku. Na butach wnosimy do wnętrz budynków nie tylko błoto i kurz, ale także inne nieczystości, drobnoustroje i związki chorobotwórcze, dla których ciepłe wnętrza są idealnym miejscem rozwoju i rozprzestrzeniania się. Oczywiste jest, że w takich budynkach sprząta się codziennie, ale to nie wystarczy. Już po kilku minutach następnego dnia poziom zabrudzenia przekracza tolerancję przeciętnego ludzkiego organizmu. A przecież są osoby, które w tych warunkach muszą spędzić cały dzień pracy, dzień w dzień.

Nowoczesne maty podłogowe i wycieraczki

Jednym z systemów oferujących rozwiązanie tego problemu jest zastosowanie trzech stref oczyszczania obuwia, które nie wymaga niczego od osoby wchodzącej do pomieszczenia, poza przejściem przez zamontowane w tych strefach odpowiednie wycieraczki oraz maty wejściowe. Pierwsza strefa znajduje się jeszcze na zewnątrz budynku i zatrzymuje grube zanieczyszczenia. W tej strefie najlepiej sprawdzają się kraty ocynkowane,aluminiowe wycieraczki systemowe z wkładem szczotkowym lub gumowym bądź maty gumowe. Druga strefa to wiatrołap, inaczej przedsionek, gdzie zachodzi oczyszczenie obuwia z drobnych zanieczyszczeń na wycieraczkach aluminiowych z wkładem tekstylnym lub matach standardowych o ostrych włóknach, które wnikają w rowki podeszw butów i wymiatają to, co tam zalega, zatrzymując na powierzchni maty. W ostatniej, trzeciej strefie należy zastosować maty wysokochłonne, które zatrzymują nawet 80% wilgoci, dzięki specjalnej strukturze materiału, odprowadzając tę wilgoć w głąb maty. Dodatkowo na matach  można umieścić logo firmy lub nazwę, dzięki czemu będą one pełnić przyjemną dla oka  funkcję reklamową.
Korzyścią z zastosowania wycieraczek oraz mat wejściowych, proponowanych przez firmę S-Matt,  jest zachowanie czystości wewnątrz budynku a co za tym idzie – mniejsze zużywanie się posadzek, oszczędność czasu i pieniędzy wydawanych na codzienne sprzątanie, czyste pomieszczenia i o wiele zdrowsze warunki pracy.

Opracowanie:
Kraków, Osiedle Bohaterów Września 9 lok. 67
tel. 788 696 969
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz