Materiał Partnera

Mata kokosowa w materacu? Poznaj jej zalety

Mata kokosowa w materacu? Poznaj jej zalety

W łóżku spędzamy około 1/3 naszego życia, a komfort naszego snu przekłada się na pozostałe dziedziny życia. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego materaca, który pasować będzie do potrzeb naszego ciała. Producenci prześcigają się w nowych technologiach produkcji materacy, aby sprostać wysokim wymaganiom konsumentów. Maty z włókien naturalnych to rozwiązanie, które zyskało sporą popularność. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w materac z matą kokosową.

Czym jest mata kokosowa?

Mata kokosowa to naturalny usztywniacz materaca. Produkowana jest z włókna kokosowego wulkanizowanego naturalnym lateksem i dodatkowo wzmacniania poprzez igłowanie. Włókna z zewnętrznej części kokosa zostają sprasowane, a dzięki temu cechują się wyjątkową trwałością i odpornością na uszkodzenia. Maty kokosowe nie wydzielają żadnych toksyn oraz substancji, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na skórę i drogi oddechowe, są więc bezpieczne także dla alergików.

Materac, który ma zastosowaną matę kokosową, oddycha, ponieważ włókno kokosowe, z którego została wykonana, jest sprężyste i przewiewne, a także bardzo trwałe i elastyczne.

Maty kokosowe oferowane przez dobrych producentów, takich jak Enkev Polska S.A.  zazwyczaj są dodatkowo wzmacniane poprzez igłowanie. Dzięki temu materac uzyskuje odpowiednią twardość i sprężystość.

Zalety materacy z matą kokosową

Materace z wkładem z włókna kokosowego zapewniają wyraźnie większy komfort snu. Mata kokosowa nie odkształca się po długim okresie użytkowania i doskonale dopasowuje się do kształtu ciała.

Posiada także szereg innych zalet, takich jak:

 • zapobieganie odleżynom,
 • jest odporna na wygniatanie,
 • struktura materacy z wkładem kokosowym zapewnia dobrą wentylację,
 • nie ulega utlenianiu,
 • jest trudna do rozerwania
 • jest higroskopijna i absorbuje nadmierną wilgotność w powietrzu – eliminuje przykry zapach i chroni nasz organizm przed negatywnym oddziaływaniem cieków wodnych.

Warto wspomnieć także, że emitowany przez matę kokosową zapach stanowi naturalną inhalację dla dróg oddechowych.

Zastosowanie maty zwiększa również żywotność i twardość materaca, co jest istotne ze względów ekonomicznych – materac posłuży nam dłużej. Matę kokosową zakupić możesz również osobno, jeśli posiadasz już materac. Utwardzi go i będzie dodatkową ochroną.

Materace kokosowe – rozwiązanie dla wszystkich?

Materace z matą kokosową są bezpieczne dla każdego – także dla alergików i osób chorych, ze skłonnościami do odleżyn. Warto jednak przypomnieć, że utwardzają one powierzchnię, więc najlepiej sprawdzą się u osób, które preferują materace twardsze.

Jest to także najlepszy wybór dla:

 • osób cięższych,
 • alergików,
 • osób z wadami postawy,
 • niemowląt i dzieci,
 • a także dla osób, które zwyczajnie dbają o kręgosłup.

Warto wspomnieć także o kształtkach i formach do mebli tapicerskich, wykonanych z naturalnych włókien. Jeśli sypiasz na kanapie, nadal możesz polepszyć komfort swojego snu wybierając takie produkty. Kształtki te pozwalają także zapewnić zawsze równą powierzchnię mebla, idealnie profilowany kształt oraz wydłużają czas jego użytkowania, gdyż cała powierzchnia pracuje jednolicie i się nie deformuje.

Jeśli natomiast Twoja firma zajmuje się produkcją materacy lub mebli tapicerskich, zastanów się nad wykorzystaniem w procesie produkcji mat z włókna naturalnego, takich jak maty kokosowe oraz kształtek – nie bez powodu produkty takie zyskują sporą popularność.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz