Materiał Partnera

Zaprojektuj swoje łóżko sypialniane!

Zaprojektuj swoje łóżko sypialniane!

Każda osoba, która aranżuje wnętrza swojego domu, baczną uwagę zwraca na wyposażenie sypialni. Najważniejsze jest tam oczywiście łóżko, które powinno być duże, miękkie, a także ciekawie zaprojektowane. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na odrzucanie ofert gotowych produktów z meblarskich sieci handlowych. Korzystają one z ciekawej opcji własnego kompletowania wszystkich elementów łóżka – od stelażu drewnianego po materac i jego pokrowiec.

Jak „zaprojektować” swoje łóżko?

Projekt łóżka w naszej głowie powinien przede wszystkim określać styl wnętrzarski, do którego powinno ono przynależeć. Dzięki temu wnętrze sypialni będzie doskonale harmonizowało się z meblami – pamiętaj o tym, że to łóżko powinno determinować cały rozkład pomieszczenia! W przypadku wyboru stylu wiejskiego, klasycznego, rustykalnego, prowansalskiego czy też skandynawskiego najlepiej wybierać stelaże/łóżka drewniane (zwróć uwagę sposób jego lakierowania, a także konstrukcję łączeniową – kołki i śruby ściskające) z odpowiedniego materiału drzewnego – chodzi tutaj o wzory słojów oraz barwę. Style chabby chic, modernistyczny, czy romantyczny powinien zakładać wykorzystanie łóżka tapicerowanego (z pojemnikiem na prześcieradła lub bez) z pięknym wezgłowiem i obitą materiałem ramą. Warto zatrzymać się na chwilę przy szczycie łóżka, ponieważ może ono pełnić interesujący elementy dekoracyjny. Najlepsi dystrybutorzy na rynku oferują wezgłowia w popularnym stylu klasycznego Chesterfielda w różnych – najczęściej pastelowych i żywych – kolorach. Jeśli określimy już rodzaj łóżka i stelaża – pamiętaj o wymiarach (dla łóżka sypialnianego to 160 x 200 i większe) – zastanów się nad odpowiednim materacem. Zakupisz go w sklepie Eversleep, który znany jest z dystrybucji łóżek drewnianych i tapicerowanych również dla hoteli – warto zapoznać się z ofertą tego dystrybutora na jego stronie internetowej.

Wykończenie łóżka

Projekt naszego łóżka po dokonaniu wyboru jego typu i stelaża powinien zakładać rodzaj wykorzystanego materaca, a także pokrowca i ochraniacza. Na rynku dzisiaj najpopularniejsze są materace kieszeniowe, sprężynowe, piankowe, lateksowe, termoelastyczne, a także wysokoelastyczne. Najlepsze firmy dystrybutorskie dbają o to, aby sprzedawane materace pochodziły od takich producenci jak np. TECOMAT. Dzięki temu klienci uzyskują wysokie jakościowo materace, które idealnie dopasowują się do kształtu ciała podczas snu. Przy wyborze materaca zwróć również uwagę na higroskopijność, izolację termiczną oraz oczywiście miękkość – tu dopieraj produkt według indywidualnych preferencji. Warto zwrócić uwagę w najlepszych sklepach, na w pełni naturalne materace kokosowe, a w przypadku osób z problemami reumatologicznymi oraz ortopedycznymi, na materace szpitalne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz